Zamknij

Transmisja MŚ w piłce ręcznej 2021 w polskiej TV. TVP kupiła prawa

20.01.2021 23:18
MŚ w piłce ręcznej transmisja
fot. PAP/EPA

MŚ w piłce ręcznej 2021 będą transmitowane w TVP. Taką informację przekazał na Twitterze dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Mecze Polaków w MŚ piłkarzy ręcznych pokazywane będą od fazy zasadniczej, czyli już od meczu Polska - Urugwaj.

  • MŚ w piłce ręcznej będzie można obejrzeć w TVP
  • TVP Sport pokaże na swojej antenie mecze MŚ w piłce ręcznej fazy zasadniczej
  • Pierwsza transmisja będzie dostępna już z meczu Polska - Urugwaj

MŚ w piłce ręcznej 2021 do tej pory polscy kibice mogli oglądać tylko na YouTube. Telewizja Polska nie wykupiła praw do pokazywania turnieju ze względu na zbyt wysoką cenę. Po tym, jak polscy piłkarze awansowali do kolejnej rundy, telewizja wznowiła negocjacje i ostatecznie nabyła prawa do transmisji.

- Serce kibica zawsze bije mocniej, kiedy gra reprezentacja, w biznesie nie ma jednak miejsca na emocje, ale na myślenie racjonalne zgodne z interesem publicznym. Po kilku rundach negocjacji doszliśmy do kompromisu. Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie - napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

MŚ w piłce ręcznej: Transmisja meczów Polski w TVP

Tym samym kibice w Polsce będą mogli obejrzeć przynajmniej trzy mecze reprezentacji Polski. TVP przeprowadzi transmisję z meczów fazy zasadniczej z Urugwajem, Węgrami i Niemcami. Jeśli biało-czerwoni awansują do ćwierćfinału, to kolejne spotkania najprawdopodobniej także zobaczymy w TVP.

ZOBACZ KONIECZNIE: MŚ w piłce ręcznej: Kiedy mecze Polaków w 2. rundzie? [TERMINARZ]

Najbliższy mecz MŚ w piłce ręcznej z udziałem biało-czerwonych odbędzie się w czwartek o godz. 15.30. Relacja i wynik meczu Polska - Urugwaj na żywo na sport.radiozet.pl.