Zamknij

ZPRP interweniuje ws. transmisji z MŚ piłkarzy ręcznych. Jest wniosek do IHF

12.01.2021 15:18
Michał Daszek
fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Związek Piłki Ręcznej w Polsce interweniuje w sprawie transmisji z mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Egipt 2021. Krajowa centrala poprosiła o pomoc Światową Federację Piłki Ręcznej (IHF).

  • Transmisja z MŚ piłkarzy ręcznych dostępna będzie na ten moment tylko w internecie na kanale YouTube bądź na zagranicznych kanałch
  • ZPRP postanowił zainterweniować w kwestii zaporowych cen i pomóc polskim nadawcom
  • Prezes Andrzej Kraśnicki wystosował list do prezydenta IHF Hassana Mustafy

MŚ w piłce ręcznej 2021 odbędą się w dniach 13-31 stycznia w Egipcie. Na dzień przed rozpoczęciem turnieju portal WP Sportowe Fakty poinformował, że żadnej polskiej stacji nie udało się uzyskać porozumienia z firmą Lagardere w kwestii zakupu praw do transmisji. W rezultacie imprezę będzie można śledzić jedynie na zagranicznych kanałach bądź w internecie na YouTube.

Jak się okazuje, nie wszystko jest jeszcze stracone, a w sprawę zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Prezes Andrzej Kraśnicki postanowił zwrócić się z wnioskiem o pomoc do prezydenta IHF Hassana Moustafy.

Apel ZPRP ws. transmisji z MŚ piłkarzy ręcznych

"Obecna sytuacja dla wielu polskich firm i mediów – także telewizji – jest trudna z uwagi na pandemię COVID-19. Znacznie zmalały przychody reklamowe, wiele firm ogranicza w pierwszej kolejności wydatki na promocję i reklamę. Sytuacja, w której mecze Reprezentacji Polski nie będą transmitowane, spotka się w naszym kraju z dużym rozczarowaniem, ogromną krytyką i negatywnym odbiorem. Co istotne, transmisja meczów Mistrzostw Świata 2021 będzie budować pozytywną atmosferę wśród kibiców i promować Mistrzostwa Świata 2023, które odbędą się w Polsce i Szwecji. Brak transmisji zmniejszy zainteresowanie dyscypliną – także sponsorów i partnerów tego wydarzenia w 2023 roku. Zwracam się do Pana Prezydenta z prośbą o wsparcie i pomoc w tej kwestii" - czytamy.

"Mam nadzieję, że przychyli się Pan Prezydent do mojej prośby i uda się przeprowadzić transmisje meczów na zasadach uwzględniających obecną sytuację ekonomiczną i finansową nadawców oraz całej branży medialnej" - dodał Kraśnicki.

Reprezentacja Polski w MŚ piłkarzy ręcznych zagra w grupie B z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

RadioZET.pl/ZPRP