Zamknij

Tragiczna śmierć piłkarki ręcznej. Zmarła na zawał w samochodzie

15.10.2021 12:32

Julija Nikolic nie żyje. 38-letnia piłkarka ręczna zmarła na zawał mięśnia sercowego podczas podróży w samochodzie z mężem. Wezwana na pomoc służba ratownicza nie zdołała jej już uratować.

Julija Nikolic
fot. Instagram/rkvardar1961

O śmierci Juliji Nikolic poinformowały bałkańskie media. Była reprezentantka Macedonii Północnej w piłce ręcznej wracała z mężem z Grecji, gdy nagle źle się poczuła.

Pochodząca z Ukrainy zawodniczka zasłabła około 50 kilometrów przed Skopje, blisko jej domu. Jak się okazało, już wcześniej miała kłopoty z sercem. Niestety, mimo że mąż zareagował szybko, służby ratownicze nie zdołały już uratować 38-latki.

Tragiczna śmierć Juliji Nikolic. Zmarła na zawał w samochodzie

Nikolic do 2003 roku występowała w kadrze Ukrainy, po czym zaczęła reprezentować Macedonię Północną. Szczypiornistka grała w wielu klubach, m.in. na Ukrainie, w Macedonii Północnej, Turcji, Francji czy Rosji. Jeden z nich, Vardar Skopje, oficjalnie pożegnał swoją byłą zawodniczkę w mediach społecznościowych.

"Każdy, kto nosił koszulkę Vardaru, jest częścią naszej rodziny. A kiedy tracisz członka swojej rodziny, tracisz też część siebie. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i naszych wspomnieniach. Spoczywaj w pokoju!" - napisano na Instagramie macedońskiego klubu.

RadioZET.pl/Vardar Skopje