Zamknij

Ważący ponad 130 kilogramów zawodnik bohaterem MŚ w piłce ręcznej

20.01.2021 17:22
Thierry Mvumbi
fot. PAP/EPA

Thierry Mvumbi z Demokratycznej Republiki Konga nieoczekiwanie stał się bohaterem MŚ w piłce ręcznej. Ważący około 130 kilogramów zawodnik zwrócił na siebie uwagę kibiców z całego świata.

  • Thierry Mvumbi waży ponad 130 kilogramów i był czołowym zawodnikiem Demokratycznej Republiki Konga
  • W meczu z Bahrajnem został wybrany najlepszym piłkarzem meczu
  • Łącznie na MŚ w piłce ręcznej Thierry Mvumbi rzucił 21 bramek w 3 meczach

Thierry Mvumbi wzbudził zainteresowanie przede wszystkim ze względu na swoją mało wysportowaną sylwetkę. Wielu kibiców dziwiło się, że zawodnik o takiej budowie ciała może stanowić o sile reprezentacji na mistrzostwach świata. Jak się jednak okazało, Mvumbi był jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu. I choć Demokratyczna Republika Konga na turnieju w Egipcie nie wygrał żadnego meczu, to potężnie zbudowany zawodnik ze swoich występów może być jak najbardziej zadowolony.

MŚ w piłce ręcznej: Thierry Mvumbi nieoczekiwanym bohaterem

Już w pierwszym meczu MŚ w piłce ręcznej 2021 z Danią (19:39) Mvumbi rzucił cztery bramki. Taki sam dorobek uzyskał w starciu z Argentyną (22:28). Prawdziwa eksplozja jego formy przyszła jednak w meczu z Bahrajnem (27:34), w którym Mvumbi zdobył 13 goli. Warto dodać, że potrzebował do tego zaledwie 14 rzutów. Po zakończeniu spotkania otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu.

Łącznie Thierry Mvumbi rzucił na turnieju aż 21 bramek w 3 meczach.

Demokratyczna Republika Konga zakończyła zmagania w MŚ w piłce ręcznej na fazie grupowej, podczas gdy reprezentacja Polski awansowała do fazy zasadniczej. W niej zagra z Niemcami, Urugwajem i Węgrami. Najbliższe spotkanie rozegra już w czwartek.

MŚ w piłce ręcznej: Kiedy mecze Polaków w 2. rundzie? [TERMINARZ]

Mecz Polska - Urugwaj na żywo już w czwartek o godz. 15.30. Relacja live na sport.radiozet.pl.