El. ME: Fatalna passa szczypiornistów trwa, trener podał się do dymisji

08.05.2017 08:30

Po zremisowanym 27:27 meczu eliminacji mistrzostw Europy 2018 z Białorusią trener reprezentacji Polski Tałant Dujszebajew poinformował, że złoży rezygnację ze stanowiska szkoleniowca biało-czerwonych.

Tałant Dujszebajew fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chcę pogratulować zespołowi Białorusi, który przegrywając dwoma bramkami, ostatecznie zremisował. My już nie możemy awansować do mistrzostw Europy, ja, jako trener, myślę, że nie zdobyłem tego, co chciałem i będę prosić o dymisję - powiedział na konferencji prasowej Tałant Dujszebajew.

Pochodzący z Kirgizji, mający również obywatelstwo hiszpańskie trener pracował z drużyną 14 miesięcy. Dujszebajew miał przygotowywać drużynę do Igrzysk Olimpijskich 2020, ale po meczu w Płocku zdecydował, że jego misja się zakończyła.

- Mam nadzieję, że wielu ludzi, będzie bardzo, bardzo zadowolonych z mojej decyzji, dla mnie to był zaszczyt walczyć i pracować z reprezentacją. Ja bardzo dobrze mówię po polsku, żyję jak Polak. Jestem dumny, że mogłem pracować z kadrą i życzę sukcesów następnemu trenerowi, żeby osiągnął sukces - stwierdził, kończąc współpracę w drużyna narodową.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń