Zamknij

Tałant Dujszebajew trenerem Łomży VIVE Kielce do 2028 roku

06.06.2021 21:48

Tałant Dujszebajew przedłużył umowę z Łomżą VIVE Kielce o pięć lat. To oznacza, że szkoleniowiec będzie prowadził klub do 2028 roku. Z kieleckim klubem na dłużej związali się także jego synowie Daniel i Alex, bramkarz Andreas Woff i obrotowy Nicolas Tournat.

Tałant Dujszebajew
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zawodnicy i kibice Łomży Vive Kielce świętują 18. w historii klubu tytuł mistrza Polski. Na uroczystym grillu z tej okazji prezes Bertus Servaas poinformował o przedłużeniu umowy z trenerem Dujszebajewem, który trenerem Vive będzie do 2028 roku. Szkoleniowiec pracuje w Kielcach od 2014 roku. W tym czasie osiem razy zdobywał z drużyną mistrzostwo Polski i siedmiokrotnie Puchar Polski. W 2016 roku Vive pod jego wodzą wygrało Ligę Mistrzów, a jeszcze dwukrotnie występowało w Final Four tych rozgrywek (2015 – trzecie miejsce, 2019 – czwarte).

Umowy z klubem przedłużyli także synowie kirgiskiego szkoleniowca. Alex będzie grał w Kielcach przynajmniej do 2026 roku (obecna umowa obowiązywała do 2022 roku), a Daniel do 2025 (przedłużona umowa o trzy lata).

loader

Wolff, przychodząc do Kielc, podpisał kontrakt do 2023 roku. Teraz mistrz Polski przedłużył umowę z niemieckim bramkarzem o kolejnych pięć lat (do 2028 roku). O cztery lata dłużej (do 2027 roku) zawodnikiem Vive będzie też francuski obrotowy Tournat.

Tałant Dujszebajew na dłużej trenerem Łomży VIVE Kielce

Servaas ogłosił także zakontraktowanie nowego zawodnika, lewego rozgrywającego Miguela Sancheza Migallona, obecnie reprezentującego barwy BM Logrono La Rioja. Hiszpan zwiąże się z klubem rocznym kontraktem, zastępując na czas rehabilitacji Daniela Dujshebaeva, który wróci gry prawdopodobnie dopiero pod koniec przyszłego sezonu.

Niedzielny mecz z Wisłą był ostatnim występem w kieleckim klubie dla Angela Fernandeza Pereza. Hiszpański lewoskrzydłowy był zawodnikiem Vive przez trzy ostatnie sezony. Do Górnika Zabrze odchodzi młody obrotowy Sebastian Kaczor.

Nowym zawodnikiem 18-krotnych mistrzów Polski będzie od przyszłego sezonu francuski lewoskrzydłowy Dylan Nahi. Zawodnik Paris Saint-Germain podpisał z Vive czteroletni kontrakt.

RadioZET.pl/PAP