Zamknij

Szwedzka piłkarka ręczna kończy karierę, bo... zmienia płeć

Krzysztof Sobczak
09.01.2019 10:58
Louise Sand
fot. LOIC VENANCE/AFP/East News

Wieloletnia reprezentantka Szwecji w piłce ręcznej Louise Sand zakończyła nieoczekiwanie i natychmiastowo karierę oświadczając, że przygotowuje się do długotrwałego procesu zmiany płci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

„Urodziłam się w niewłaściwym ciele i nadszedł moment kiedy już nie mogłam znieść mojego codziennego cierpienia” - powiedziała mediom.

"Jestem Louis, nie Louise"

Sand zadebiutowała w reprezentacji Szwecji w 2012 roku, rozegrała w niej 105 meczów i strzeliła 221 bramek. Ostatnio grała w mistrzostwach Europy w grudniu w grupie, w której rywalem Szwedek była m.in. Polska. W poniedziałek zerwała kontrakt z francuskim klubem Fleury Loiret.

Piłkarka urodziła się na Sri Lance i w wieku czterech miesięcy została adoptowana przez szwedzkie małżeństwo Sand.

„Życie jest zbyt krótkie, aby nie wziąć w swoje ręce problemów, które są możliwe do rozwiązania w dzisiejszej Szwecji. Od dzieciństwa miałam problem ze sobą i zawsze pojawiało się pytanie dlaczego... adoptowana, ciemnoskóra, lesbijka i w końcu transseksualna. Teraz po wyjawieniu mojego drugiego nareszcie czuję się wolna” - podkreśliła 26-letnia piłkarka.

Przyznała też, że zawsze lubiła chłopięce stroje i fryzury. "Dla mnie moje imię to Louis, a nie jak brzmi to oficjalne - Louise” - zaznaczyła.

RadioZET.pl/PAP/KS