Weteran reprezentacji Polski znów w kadrze. Legendarny powrót!

23.12.2017 19:05

Weteran polskiej kadry szczypiornistów powraca w biało-czerwonych barwach. Sławomir Szmal znalazł się w 28-osobowym składzie na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w 2019 roku.

Weteran reprezentacji Polski znów w kadrze. Legendarny powrót!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W piątek w Gdańsku zakończyło się zgrupowanie Polaków. Pech chciał, że w samej końcówce przygotowań, kontuzji stopy doznał Adam Malcher, który był przymierzany do zostania bramkarzem numer jeden. W związku z tym Piotr Przybecki na turniej kwalifikacyjny mistrzostw świata powołał Sławomira Szmala.

- Formalnie nie ma żadnych przeszkód, by Szmal zagrał w portugalskich prekwalifikacjach. Decyzja będzie należała do selekcjonera – przyznał Jan Korczak-Mleczko, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Zagłosuj

Czy Sławomir Szmal powinien dalej być bramkarzem reprezentacji Polski?

Legendarny bramkarz swój ostatni mecz w biało-czerwonych barwach rozegrał 6 listopada 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że 39-latek wyjdzie na boisko podczas styczniowych kwalifikacji. Szmal może stanąć w bramce jedynie w momencie kontuzji pozostałych bramkarzy lub ich słabej dyspozycji.

Obecnie 39-latek gra w PGE Vive Kielce. Z orzełkiem na piersi rozegrał 293 spotkania. W 2009 roku został wybrany najlepszym bramkarzem ręcznym świata, a rok później najlepszym bramkarzem mistrzostw Europy.

Turniej kwalifikacyjny w Portugalii odbędzie się 12-14 stycznia. W tym czasie biało-czerwoni zagrają z Cyprem, Kosowem i gospodarzami.

RadioZET.pl/mw

Oceń