Zamknij

Polacy z godnością pożegnali się z ME. Kapitalne parady Zembrzyckiego

25.01.2022 16:53

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Hiszpanią 27:28 (13:14) w ostatnim meczu fazy zasadniczej ME piłkarzy ręcznych. To był ostatni występ biało-czerwonych na tym turnieju.

Polska - Hiszpania
fot. PAP/EPA

Polscy piłkarze ręczni w ostatnim meczu na ME chcieli sprawić niespodziankę i pokonać Hiszpanów. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego potrzebowała wysokiego zwycięstwa, aby zagwarantować sobie udział w półfinale.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Hiszpanie, wykorzystując rzut karny. Kiepsko spisywał się Przemysław Krajewski, którego rzuty skutecznie bronił Corrales. Hiszpanie po dwóch złych podaniach biało-czerwonych wykorzystywali kontrataki i odskoczyli na trzy bramki. Polacy za szybko próbowali zdobywać bramki, przez co tracili posiadanie. Po następnym trafieniu Sole na 2:6, o czas poprosił Patryk Rombel.

W połowie pierwszej części gry Polacy złapać kontakt z Hiszpanami 7:8, a świetnymi interwencjami popisywał się Zembrzycki. Po rzucie Przytuły na 8:8 trener Hiszpanów poprosił o czas. Ledwo co doprowadziliśmy do remisu, Hiszpanie znów po dwóch udanych kontrach uciekli nam na dwa trafienia, ale drużyna Rombla po raz kolejny doprowadziła do remisu 11:11. Ostatecznie na półmetku niewiele lepsi byli Hiszpanie, którzy prowadzili 14:13.

Porażka Polaków na koniec ME piłkarzy ręcznych

Po zmianie stron wciąż kapitalnie między słupkami spisywał się Mateusz Zembrzycki. Jednak nasi rywale wyrobili sobie i długo utrzymywali dwubramkową przewagę. Na sam koniec meczu po rzucie Arkadiusza Moryto Polacy złapali kontakt z Hiszpanami 27:28. Biało-czerwoni przejęli piłkę i byli bliscy wyrównania, ale znakomitymi interwencjami popisał się Corrales, który obronił dwie próby Polaków.

Ostatecznie Hiszpania pokonała Polskę 28:27 i zapewniła sobie awans do półfinału ME. Podopieczni Patryka Rombla zakończyli swój udział w turnieju z dorobkiem jednego punktu w fazie zasadniczej.

Polska - Hiszpania 27:28 (13:14).

RadioZET.pl