Zamknij

Protest Polaków dzień przed meczem ME. Są wściekli na organizatorów

13.01.2022 20:33

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zapowiedziała protest na ME. Dzień przed inauguracją zmagań biało-czerwoni byli poirytowani zachowaniem organizatorów.

Patryk Rombel
fot. Piotr Matusewicz/East News

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych w piątek meczem z Austrią rozpocznie walkę na ME. W środę piątka biało-czerwonych uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jak przekazał ZPRP "zawodnicy przechodzą zakażenie bezobjawowo i czują się dobrze".

ME piłkarzy ręcznych 2022 odbywają się na Węgrzech i Słowacji. Polacy przebywają w tym drugim kraju, przygotowując się na inaugurację czempionatu. Jednak nie obyło się bez kontrowersji. Dzień po wykryciu koronawirusa u kilku kadrowiczów i na dobę przed pierwszym spotkaniem, tamtejsi organizatorzy kompletnie zmienili nastawienie wobec podopiecznych Patryka Rombla.

Polska - Austria: Kiedy i o której mecz ME piłkarzy ręcznych? [GODZINA, DATA]

- Wystosowaliśmy oficjalne pismo do organizatorów, opisując historię chaosu związanego z testami, ale też chaosu, który wkradł się po zdiagnozowaniu koronawirusa w zespole i podejścia do nas. Wczoraj wieczorem mogliśmy wyjść i zjeść kolację, a dziś rano zostaliśmy poczęstowani zimnym śniadaniem w hallu na naszym piętrze - poinformował Damian Drobik w nagraniu na oficjalnym kanale ZPRP.

Protest Polaków na ME piłkarzy ręcznych 2022

Jak dodał dyrektor sportowy reprezentacji Polski, drużyna mimo przejścia czterech testów na COVID-19, nie otrzymała wyników ostatniej tury, przez co nie doszło do treningu na hali.

ME piłkarzy ręcznych 2022: TERMINARZ. Kiedy grają Polacy? [PROGRAM]

- Zostaliśmy sprowadzeni do parteru. Ale szybko się podnosimy. Nie tracimy z oczu celu, po który tu przyjechaliśmy. Mistrzostwa przed nami. Nie możemy tracić koncentracji. Liczymy na to, że to koniec przygód - przekonywał.

Polacy poza Austrią w zmaganiach grupy D zagrają jeszcze z Niemcami i Białorusią. Awans uzyskają dwie najlepsze ekipy.

loader

RadioZET.pl