El. MŚ: Stracona szansa biało-czerwonych. Ziścił się najczarniejszy scenariusz

14.01.2018 20:59

Reprezentacja Polski zremisowała w swoim ostatnim meczu prekwalifikacyjnym z Portugalią 27:27 (13:15) i nie awansowała do następnych eliminacji. Oznacza to, że biało-czerwoni skończyli walkę o przyszłoroczne mistrzostwa świata i nie wystąpią na mundialu, który odbędzie się w Niemczech i Danii.

El. MŚ: Stracona szansa biało-czerwonych. Ziścił się najczarniejszy scenariusz fot. PAP/EPA

Pierwsze dwa mecze z Kosowem i Cyprem, Polacy wygrali zdecydowanie, lecz prawdziwym sprawdzianem było spotkanie z Portugalią.

Od pierwszych chwil to gospodarze dyktowali warunki gry. Szczególnie we znaki dawał się Alexis Hernandez Borges, dzięki któremu Portugalia odskoczyła na kilka bramek. Pod koniec pierwszej połowy biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty głównie dzięki Rafałowi Przybylskiemu i Piotrowi Chrapkowskiemu. Ostatecznie drużyna gospodarzy schodziła z boiska z dwubramkową przewagą.

Po przerwie kapitalnie w bramce spisywał się Piotr Wyszomirski, a kolejne akcje kończyli Krajewski, Przybylski i Syprzak. W pewnym momencie Polacy prowadzili 19:17. Przy stanie 23:21 dla gości akcję sam na sam zmarnował Łukasz Gierak i od tej chwili Portugalczycy nabrali wiatru w żagle. Najpierw Martins zdobył bramkę kontaktową. Biało-czerwoni zaczęli popełniać proste błędy, a gospodarze dzięki Duartowi zdobyli trzy bramki.

Chociaż w ostatniej minucie dzięki rzutowi Kamila Krygiera zdołaliśmy wyrównać, to nie wystarczało nam to awansu. Polacy przez pół minuty nie potrafili przejąć piłki, a drużyna gospodarzy spokojnie oczekiwała końca meczu.

Dzięki lepszemu bilansowi bramek, Portugalia uzyskała awans do kolejnej fazy eliminacji MŚ.

Portugalia - Polska 27:27 (15:13)