Polska pokonała Słowenię w ostatniej sekundzie. ME wciąż realne!

29.04.2021 21:40
Polska - Słowenia na żywo

Piłkarze ręczni reprezentacji Polski pokonali Słowenię 27:26 w meczu 5. kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2022. Gola na wagę zwycięstwa w ostatniej sekundzie zdobył Michał Daszek.

Obie drużyny od samego początku miały problem, by "wstrzelić się" w to spotkanie. Pierwsza bramka padła dopiero w piątej minucie. To Polacy wyszli na prowadzenie. Biało-czerwoni utrzymywali przewagę, ale nie potrafili odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. W końcówce pierwszej połowy szansę na gola na 13:10 miał Arkadiusz Moryto, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Na przerwę Polacy schodzili z dwiema bramkami przewagi.

Po zmianie stron dużo lepiej prezentowali się goście. W ciągu minuty doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie. Biało-czerwoni na szczęście nie załamali rąk i wzięli się do roboty. Szybko odrobili straty, a potem znów prowadzili. O zwycięstwo musieli jednak walczyć do samego końca.

Polska - Słowenia: Gol Michała Daszka w ostatniej sekundzie

W 59. minucie okazję do zdobycia bramki na 27:25 miał Michał Daszek, ale nie trafił w bramkę. Z kontratakiem ruszyli Słoweńcy i doprowadzili do remisu. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, winy odkupił Daszek - rzutem w ostatniej sekundzie zapewnił Polsce niezwykle ważne zwycięstwo.

Do końca eliminacji mistrzostw Europy 2022 pozostała już tylko jedna kolejka. W niej reprezentanci Polski zagrają z Holandią. Jeśli wygrają, to bez względu na wynik meczu Turcja - Słowenia zapewnią sobie awans do turnieju. Spotkanie Polska - Holandia zaplanowano na 2 maja o godz. 18.00.