Polacy przegrali z Węgrami, biało-czerwoni żegnają się z MŚ

23.01.2021 19:25
Polska - Węgry w MŚ w piłce ręcznej

Reprezentacja Polski przegrała z Węgrami 26:30 w meczu 2. rundy MŚ w piłce ręcznej. Porażka oznacza, że biało-czerwoni nie awansują do ćwierćfinału i żegnają się z turniejem.

Początek meczu nie był za dobry w wykonaniu Polaków. W 2. minucie Moryto nie wykorzystał rzutu karnego, a Węgrzy w czwartej minucie uzyskali dwubramkowe prowadzenie po prostej stracie Polaków.

W kolejnych minutach Węgrzy zaczęli napędzać swoją grę i odskoczyli biało-czerwonym na siedem bramek. Zaczęło się od niecelnego rzutu Pilitowskiego, który trafił w słupek, a później Polacy niedokładnie rozegrali akcję i stracili piłkę. Z kolei Lekai wpadł w bramkowy trans i imponował skutecznością w ataku.

W pierwszej części gry Węgrzy prezentowali się o wiele lepiej od podopiecznych Patryka Rombla zarówno w ofensywie, jak i defensywie, przez co schodzili na przerwę, prowadząc 16:10.

Po zmianie stron oba zespoły grały rzut za rzut. Jednak biało-czerwoni nie potrafili zbliżyć się do przeciwników, co pozwoliłoby im na nawiązanie walki. O ile Polacy zdobywali kolejne bramki, tak Węgrzy nie pozostawali nam dłużni.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Kornecki, który udanie powstrzymywał naszych rywali przed jeszcze większym podwyższeniem prowadzenia.

Ostatecznie Polacy nie byli w stanie nawiązać bezpośredniej walki i przegrali z Węgrami 26:30. Przez porażkę biało-czerwoni odpadają z MŚ.