Zamknij

MŚ piłkarzy ręcznych: Węgry za mocne dla Polaków. Koniec marzeń o ćwierćfinale

23.01.2021 19:30
Polska - Węgry na żywo
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Węgrami 26:30 w meczu drugiej kolejki fazy zasadniczej mistrzostw świata w Egipcie i tym samym straciła szanse na awans do ćwierćfinału. Z grupy Polaków do 1/4 finału awansowały już na pewno Węgry i Hiszpania.

  • Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Węgrami w meczu drugiej kolejki fazy zasadniczej mistrzostw świata w Egipcie
  • Sobotnia przegrana biało-czerwonych zakończyła ich przygodę w tym mundialu
  • Z grupy Polaków awansowały już na pewno Węgrzy i Hiszpanie

Polska przegrała z Węgrami 26:30 (10:16) w meczu grupy I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie i straciła szanse na awans do ćwierćfinału. Oprócz Węgrów grę w ósemce turnieju zapewnioną mają także Hiszpanie.

Areną zmagań grupy I, w tym reprezentacji Polski, która dostała tzw. dziką kartę od światowej federacji (IHF), jest New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.

Polska - Węgry WYNIK: Koniec marzeń Polaków o ćwierćfinale MŚ

W pierwszym sobotnim spotkaniu grupy I mistrzowie Europy Hiszpanie wygrali z Urugwajem 38:23. O 20.30 rozpocznie się pojedynek Niemcy - Brazylia.

Na zakończenie rywalizacji w tej fazie turnieju biało-czerwoni w poniedziałek zmierzą się z Niemcami (20.30).

Do ćwierćfinału (27 stycznia) awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech sześciozespołowych grup. Zespoły z "polskiej" grupy zmierzą się z ekipami z grupy III, w której występują: sześciokrotny złoty medalista mundialu Francja oraz Norwegia, Szwajcaria, Portugalia, Islandia i Algieria.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - WĘGRY W MECZU 2. KOLEJKI FAZY ZASADNICZEJ MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH:

RadioZET.pl/PAP