MŚ w piłce ręcznej: Spokojna wygrana Polaków z Urugwajem

21.01.2021 16:55
Polska - Urugwaj

Reprezentacja Polski pokonała Urugwaj 30:16 (14:9) w pierwszym meczu fazy zasadniczej MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami.

• Reprezentacja Polski od zwycięstwa rozpoczęła fazę zasadniczą MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021
  • Biało-czerwoni pokonali w czwartek Urugwaj 30:16
  • W sobotę podopieczni Paryka Rombla zmierzą się z Węgrami

MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021 wkroczyły w fazę zasadniczą, a na inaugurację tego etapu biało-czerwoni zmierzyli się z debiutującym w imprezie tej rangi Urugwajem. Ekipa z Ameryki Południowej w pierwszej rundzie bardzo wysoko przegrała z Niemcami (14:43) i z Węgrami (18:44), a awans wywalczyła dzięki wycofaniu się z turnieju Republiki Zielonego Przylądka.

Polacy z kolei ograli Tunezję i Brazylię oraz minimalnie przegrali z mistrzyniami Europy Hiszpanami. To pozwala myśleć nawet o ćwierćfinale, bo punkty z rundy wstępne - z wyłączeniem tych zdobytych z drużynami, które już odpdły - zaliczają się do tabeli grupy I.

MŚ w piłce ręcznej: Polska - Urugwaj [WYNIK]

Tym razem Urugwajczycy nie ulegli tak wysoko i zagrali prawdopodobnie swój najlepszy mecz w tym turnieju. Mogli się podobać zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy przeciwstawili lepszym pod każdym względem biało-czerwonym ambicję i wolę walki. To pozwoliło im schodzić do szatni przy wyniku 9:14.

Po zmianie stron faworyzowani Polacy opanowali sytuację i z minuty na minutę powiększali przewagę. Świetnie spisywali się Szymon Sićko (MVP) i Arkadiusz Moryto, a bardzo dobry debiut w MŚ zanotował Kacper Adamski. To oni poprowadzili podopiecznych Patryka Rombla do zwycięstwa 30:16.

W sobotę poprzeczka powędruje znacznie wyżej. O godz. 18 Polacy zagrają z Węgrami, którzy w grupie A wyprzedzili Niemców.

Polska - Urugwaj 30:16 (14:9)