ME piłkarzy ręcznych: Co się musi stać, by Polacy awansowali do drugiej rundy?

14.01.2020 09:47
Polska - Szwecja
fot. PAP

Mecz Polska - Szwecja. Mimo dwóch porażek biało-czerwoni zachowali matematyczne szanse na awans do drugiej rundy ME piłkarzy ręcznych 2020: Co się musi stać, aby Polacy pozostali w turnieju?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz Polska - Szwecja będzie ostatnim spotkaniem podopiecznych Patryka Rombla w fazie grupowej i może się okazać, że tym akcentem nasza drużyna pożegna się z tegorocznymi mistrzostwami Europy. Awans jest jeszcze możliwy, ale - jak to określa trener - to "mission impossible".

Polacy ulegli na otwarcie Słowenii 23:26, a potem nie sprostali teoretycznie najsłabszej w stawce Szwajcarii (24:31). Szwedzi, aktualni wicemistrzowie Starego Kontynentu i współgospodarze tegorocznej imprezy, rozgromili Helwetów 34:21, ale później przydarzyła im się wpadka ze Słowenią 19:21. To sprawiło, że szczypiorniści "Trzech Koron" nie mogą odpuścić sobie starcia z biało-czerwonymi.

Co się musi stać, by Polacy awansowali do drugiej rundy ME piłkarzy ręcznych 2020?

Sytuacja reprezentacji Polski jest - mówiąc eufemistycznie - dość trudna. Aby znaleźć się w drugiej rundzie, muszą pokonać Szwedów... 11 bramkami i liczyć, że we wcześniejszym spotkaniu Słowenia nie straci punktów ze Szwajcarią. Remis bądź zwycięstwo Helwetów pozbawi szans biało-czerwonych.

Mecz Polska - Szwecja w ME piłkarzy ręcznych 2020 odbędzie się we wtorek 14 stycznia o godz. 20:30. Spotkanie Szwajcaria - Słowenia rozpocznie się o 18:15.

RadioZET.pl