Horror w Bratysławie. Polacy tylko remisują z Rosją w ME piłkarzy ręcznych

23.01.2022 17:05

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 29:29 w meczu czwartej kolejki drugiej fazy mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2022. Fantastyczną bramkę na remis na trzy sekundy przed końcem spotkania zdobył dla Rosjan Sergei Kosorotov.

Polska - Rosja NA ŻYWO

Reprezentacja Polski zremisowała w Bratysławie z Rosją 29:29 (13:12) w meczu grupy II rundy zasadniczej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2022, których organizatorami są Słowacja i Węgry.

To był niezwykle wyrównany mecz, z niesamowitą końcówką. Kilka sekund przed końcem spotkania Michał Daszek zdobył gola mogącego dać wygraną biało-czerwonym 29:28, ale wówczas czas dla "Sbornej" wziął asystent selekcjonera Velimira Petkovica, który chwilę wcześniej zobaczył czerwoną kartkę. Na rozegranie akcji rywalom zostały trzy sekundy. Rosjanie dokonali rzeczy wydawałoby się niemożliwej - wykorzystali ten krótki czas i Siergiej Kosorotow rzutem z dystansu doprowadził do wyrównania. Jak się okazało, Rosjanin zrobił to czterech nieregulaminowych kroków.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Patryka Rombla najwięcej mają do zawdzięczenia bramkarzowi Mateuszowi Zembrzyckiemu, który bronił z prawie 70-procentową skutecznością. Również w ataku gra wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednim meczu ze Szwedami (18:28).

Biało-czerwoni długo nie mogli jednak doprowadzić do wyrównania, gdyż dużo częściej od rywali gubili piłkę lub niecelnie rzucali. Remis na tablicy wyników pojawił się dopiero w 24. minucie, kiedy znów po udanej interwencji Zembrzycki podał do Arkadiusza Moryty, a ten trafił do pustej bramki (9:9). Cztery minuty później Kamil Syprzak po raz pierwszy wyprowadził Polaków na prowadzenie 12:11.

Polska - Rosja: Przebieg meczu ME piłkarzy ręcznych 2022

Po przerwie przewaga ekipy Rombla momentami urastała do dwóch goli, jednak wtedy znów zaczęły się straty piłki po prostych błędach. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale biało-czerwoni byli znacznie bardziej waleczni niż w poprzednich dwóch spotkaniach ME.

W końcówce kilka razy Polacy zostali złapani na faulu w ataku, jednak pomimo różnych przeciwności na niecałą minutę przed końcem imponujący rzutami z dystansu Szymon Sićko doprowadził do remisu 28:28. Ostatnie sekundy były pełne dramaturgii - na koniec więcej szczęścia mieli Rosjanie.

ME w piłce ręcznej 2022: Kiedy następny mecz Polaków?

W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Polacy, którzy już wcześniej stracili szanse na awans do półfinału, zmierzą się we wtorek w Bratysławie z obrońcą tytułu - Hiszpanią.

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup drugiej rundy. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia w Budapeszcie.

Polska - Rosja w ME w piłce ręcznej: Wynik meczu

Polska - Rosja 29:29 (13:12).

Polska: Mateusz Kornecki, Mateusz Zembrzycki - Szymon Sićko 8, Aekadiusz Moryto 6, Michał Daszek 6, Przemysław Krajewski 2, Dawid Dawydzik 2, Patryk Walczak 1, Jan Czuwara 1, Piotr Chrapkowski 1, Kamil Syprzak 1, Michał Olejniczak 1, Piotr Jędraszczyk, Maciej Gębala, Damian Przytuła.

Rosja: Wiktor Kiriejew, Artiom Gruszko - Siergiej Kosorotow 8, Dmitrij Żytnikow 7, Dmitrij Korniew 3, Paweł Andriejew 3, Roman Ostaszczenko 2, Dmitrij Santałow 2, Michaił Winogradow 1, Aleksander Kotow 1, Danił Sziszkariew 1, Aleksandr Jermakow 1, Igor Soroka, Nikita Kamieniew.

Kary: Polska - 10; Rosja - 12 min.

Sędziowały: Charlotte i Julie Bonaventura (Francja).

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - ROSJA W 4. KOLEJCE DRUGIEJ FAZY ME PIŁKARZY RĘCZNYCH 2022: