Zamknij

Blamaż biało-czerwonych w ME piłkarzy ręcznych. Potężne lanie od Norwegii

20.01.2022 21:58

Reprezentacja Polski od blamażu rozpoczęła fazę zasadniczą ME piłkarzy ręcznych 2022. W pierwszym spotkaniu grupy 2 biało-czerwoni przegrali z Norwegią 31:42 (15:21, 16:21) i jako jedyna drużyna pozostają bez punktów.

Polska - Norwegia NA ŻYWO
fot. PAP
  • Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych fazę zasadniczą ME rozpoczęła od wysokiej porażki z Norwegią
  • Biało-czerwoni są jedyną drużyną w grupie 2, która nie zdobyła jeszcze punktów
  • W piątek podopieczni Patryka Rombla zmierzą się ze Szwecją

Polska - Norwegia: wynik. 27 stycznia 2009 roku padły słynne słowa Bogdana Wenty: "tylko spokojnie, mamy dużo czasu". Na zegarze do końca spotkania pozostawało wówczas 15 sekund. Biało-czerwoni przejęli piłkę, a następnie Artur Siódmiak posłał ją do siatki, dając zwycięstwo 31:30. Dzięki temu nasza kadra awansowała do półfinału mistrzostw świata.

Wspominamy o tym, bo wtedy po drugiej stronie boiska stali Norwegowie. Czasy zamierzchłe, jeszcze sprzed pandemii, gdy zawodnikom groziła co najwyżej kontuzja. Teraz drżą przed każdą serią testów na koronawirusa, która co chwila wyklucza któregoś z graczy z udziału w meczu. Taki los spotkał m.in. Patryka Walczaka i Macieja Gębalę. Na starcie ze Skandynawami wrócili za to ozdrowieńcy: kapitan Piotr Chrapkowski, Dawid Dawydzik i Jan Czuwara. Niestety w czwartek mogliśmy tylko z rozrzewnieniem wspominać wydarzenia sprzed 13 lat. Nie było ani powtórki, ani zwycięstwa.

ME piłkarzy ręcznych 2022: Polska - Norwegia [WYNIK]

Początek spotkania był jeszcze wyrównany, ale potem Norwegowie włączyli wyższy bieg. Biało-czerwoni nie potrafili zatrzymać Sandera Sagosena, który robił co chciał - asystował, rzucał i rozbijał defensywę Polaków. W pierwszej połowie niemal w pojedynkę wypracował 6-bramkową przewagę, choć skutecznością błyszczał też lewoskrzydłowy Sebastian Barthold.

Po przerwie przeciwnicy powiększyli przewagę do kilkunastu goli i nawet po wejściu na plac rezerwowych, ta nie topniała. Rombel również dał pograć zmiennikom, a to wszystko złożyło się na wysoką porażkę 31:42. Po raz pierwszy w tym turnieju jedna z drużyn straciła co najmniej 40 goli. Niestety stało się to udziałem reprezentacji Polski.

W piątek nasza ekipa zmierzy się ze Szwecją.

Polska - Norwegia 31:42 (15:21, 16:21)

Zapis relacji z meczu Polska - Norwegia

RadioZET.pl/