Zamknij

Polska - Niemcy: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz ME na żywo?

18.01.2022 16:34

Polska - Niemcy: Transmisja meczu mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Sprawdź, gdzie obejrzeć trzecie grupowe spotkanie biało-czerwonych na turnieju najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Transmisja będzie dostępna w TV i stream online w internecie.

Polska - Niemcy Transmisja TV i online Gdzie obejrzeć mecz ME
fot. VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

Reprezentacja Polski dzięki dwóm zwycięstwom na mistrzostwach Europy zapewniła już sobie awans do drugiej rundy turnieju. Mecz z Niemcami zadecyduje o tym, jaki będzie końcowy układ sił w grupie D, co będzie miało przełożenie na pozycje, które obie drużyny zajmą na początku fazy zasadniczej.

Do tego etapu rozgrywek awansują bowiem po dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup. Drużyny z gr. A, B, C trafią do pierwszej grupy, a pozostałe ekipy, w tym Polska, do drugiej.  Na tym etapie mistrzostw będzie obowiązywała zasada każdy gra z każdym, ale z jednym wyjątkiem. Zespoły, które spotkały się w fazie grupowej w fazie zasadniczej nie będą już grały ze sobą. To oznacza, że Polacy nie zagrają w grupie kolejnego meczu z Niemcami.

Spotkania fazy zasadniczej będą się odbywać w stolicach obu państw-gospodarzy, czyli w Bratysławie i Budapeszcie. Polacy zagrają mecze 20,21, 23 i 25 stycznia.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022. Polska gra z Niemcami

Polska do tej pory zaliczyła na turnieju dwa efektowne zwycięstwa. W inauguracyjnym spotkaniu turnieju pokonaliśmy Austrię 36:31, a w drugim spotkaniu Polacy byli lepsi od Białorusi (29:20). Niemcy także wygrali oba swoje mecze – pokonali Białoruś (33:29) i Austrię (34:29).

loader

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F).

Polska - Niemcy: Gdzie obejrzeć ME w piłce ręcznej 2022?

Mecz Polska - Niemcy na żywo już we wtorek 18 stycznia od godziny 18:00. Transmisja będzie dostępna w Eurosporcie i online stream w serwisie player.pl.

RadioZET.pl