MŚ piłkarzy ręcznych: Świetna gra nie wystarczyła. Polacy przegrali z Hiszpanią

17.01.2021 22:00
Polska - Hiszpania

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Hiszpanią 26:27 w meczu mistrzostw świata w szczypiorniaku. Biało czerwoni bardzo długo dzielnie powstrzymywali zdecydowanych faworytów, obecnych mistrzów Europy, ale ostatecznie ulegli jedną bramką.

• Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała 26:27 z mistrzami Europy Hiszpanią w swoim drugim meczu mistrzostw świata w szczypiorniaku
  • Polacy bardzo dzielnie bronili się przed faworytami. Kapitalnie bronił Adam Morawski, a świetnie rzucał m.in. Arkadiusz Moryto
  • Nasi szczypiorniści pod koniec spotkania wyszli nawet na prowadzenie, jednak Hiszpanie przełamali i utrzymali korzystny wynik do końca meczu

Polska-Hiszpania: WYNIK. Polscy szczypiorniści przegrali z Hiszpanami 26:27. Rywale podopiecznych Patryka Rombla, obecni mistrzowie Europy,  od początku testowali naszą obronę szybkimi atakami ze środka i skrzydeł. W ofensywie wyróżniali się m.in. Entrerrios i Dujszabajew, którzy z dużą skutecznością kończyli akcje swojego zespołu.

Nasi szczypiorniści przez pierwszą połowę utrzymywali jednak wysokie tempo, które narzucali mistrzowie Europy.  Wielokrotnie przed zwiększeniem przewagi rywali bronił nas Adam Morawski, który fenomenalnie powstrzymywał ich rzuty. Polacy remisowali już 8-8, jednak na przerwę schodzili z 3 bramkami straty (11-14).

Na pochwały za pierwsze 30 minut zasługuje nie tylko nasz bramkarz, bo dobrze bronił cały zespół. Już w pierwszej połowie kilka razy graliśmy w osłabieniu, a pomimo tego mistrzowie Europy mieli problem ze zbudowaniem większej przewagi. Hiszpanie przez pierwsze 20 minut meczu mogli się pochwalić wyższą skutecznością, bo trafiali 51% rzutów, przy 42% skutecznych rzutów Polaków.

Drugą połowę Hiszpanie zaczęli od kilku skutecznych ataków i zdołali powiększyć przewagę do 5 bramek. Polacy jednak nie załamywali się: trafiał Moryto, Sićko, fenomenalnie bronił Morawski, kapitalnie bronił cały zespół. Po 15 minutach drugiej połowy Polacy wyrównali i uzyskali przewagę: 19-20, a później 20-21. Po wykluczeniu Gębali Hiszpanie zaczęli odrabiać straty, jednak Polacy cały czas skutecznie kontrowali i nie dali sobie wyrwać korzystnego wyniku.

Od 50 minuty przewagę w wyniku i na boisku zaczęli zdobywać Hiszpanie. Entrerrios i Fernandez rzucali skutecznie, dzięki czemu nasi rywale doprowadzili do dwubramkowej różnicy. To jednak nie był koniec emocji tego wieczoru. Od 55 minuty Polacy grali w przewadze jednego zawodnika i wyrównali: było już 25-25. Potem jednak sami straciliśmy zawodnika na 2 minuty, a po chwili tablica wyników pokazywała już 27-25 dla Hiszpanów. Do końca meczu podopieczni Patryka Rombla nie zdołali odrobić strat i rzucili jeszcze tylko raz. Polakom należą się jednak słowa uznania. To, jak dobrze zaprezentowali się w drugiej odsłonie meczu, najlepiej pokazuje wynik: przez 30 minut nasi reprezentanci byli lepsi od mistrzów Europy o dwie bramki.

W drugim meczu grupy B mistrzostw świata w piłce ręcznej Brazylia zremisowała z Tunezją. Dzięki temu zajmujemy w tabeli 2 miejsce z 2 punktami. Wyprzedają nas Hiszpanie (3 pkt).

Polska-Hiszpania 26-27 (11-14, 15-13)

Skład Polski: Chrapkowski P., J. Czuwara, M. Daszem, D. Dawydzik, M.Gębala (3 gole) T. Gębala (2), P. Krajewski, M. Majdziński (3), A.Morawski, A.Moryto (5), M.Olejniczak (3), M. Pilitowski, R.Przybylski (2), S.Sićko (6), P. Walczak, P.Wyszomirski.

RadioZET.pl/PAB

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ POLSKA - HISZPANIA W 2. KOLEJCE FAZY GRUPOWEJ MŚ PIŁKARZY RĘCZNYCH: