Fenomenalny mecz Polaków w MŚ piłkarzy ręcznych. Brazylia rozgromiona

19.01.2021 21:57
Polska - Brazylia

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozgromiła Brazylię 33:23 w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata i tym samym z drugiego miejsca w grupie B awansowała do fazy zasadniczej. Promocję biało-czerwonym już wcześniej zapewnili Hiszpanie, pokonując Tunezję 36:30.

• Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozgromiła Brazylię w trzeciej kolejce meczów fazy grupowej mistrzostw świata w Egipcie
  • Dzięki temu zwycięstwu Polacy awansowali do fazy zasadniczej z drugiego miejsca w grupie B
  • W fazie zasadniczej zagrają z reprezentacjami Węgier, Niemiec i Urugwaju. "Zabiorą ze sobą" dwa punkty z fazy grupowej

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozgromiła Brazylię, ale w pierwszej połowie mecz nie był aż tak jednostronny. Co prawda, to biało-czerwoni byli zdecydowanie częściej na prowadzeniu, ale był moment, że wygrywaliśmy z "Canarinhos" trzema bramkami (8:5), a następnie straciliśmy cztery trafienia po kolei (8:9) - był to jedyny raz, w którym nasi rywale prowadzili.

Po 30 minutach meczu Polacy schodzili do szatni przy wyniku 13:11.

Polska - Brazylia WYNIK: Biało-czerwoni rozgromili Brazylijczyków

W drugiej połowie podopieczni Patryka Rombla regularnie powiększali swoją przewagę, prowadząc przez dłuższy czas czterema trafieniami (16:12). W 38. minucie meczu było już 21:14, a brazylijski trener poprosił o czas.

Na nic się to zdało, bowiem biało-czerwoni zwiększyli prowadzenie do... 10 bramek (25:15).

Spotkanie zakończyło się pogromem 33:23. Tym zwycięstwem Polacy zagwarantowali sobie awans do kolejnej rundy z pozycji wicelidera grupy B.

Awans do fazy zasadniczej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie Polska wywalczyła już wcześniej, dzięki zwycięstwu Hiszpanii z Tunezją (36:30). Tam trzy najlepsze zespoły z grupy B, a więc Hiszpania, Polska i Brazylia stworzą nową grupę z trzema najlepszymi drużynami z grupy A - Węgrami, Niemcami i Urugwajczykami.

W fazie zasadniczej będziemy mieć cztery grupy po sześć zespołów. Trzeba jednak pamiętać, że przechodzą do niej wyniki z fazy grupowej. Polacy "zabiorą ze sobą" więc porażkę w meczu z Hiszpanią i zwycięstwo z Brazylią. W fazie zasadniczej zagrają tylko trzy mecze - z zespołami z grupy A. Nie będą ponownie grać z drużynami z grupy B.