Zamknij

Polska - Białoruś: O której godzinie kolejny mecz ME w piłce ręcznej?

16.01.2022 12:58

Polska - Białoruś DATA, GODZINA: Kiedy mecz Polska - Białoruś w drugiej kolejce fazy wstępnej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych 2022? O której godzinie rozpoczyna się mecz Polska - Białoruś na żywo? Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie odbędzie się mecz Polska - Białoruś w ME w piłce ręcznej 2022! Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.

Przemysław Krajewski
fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Mecz Polska - Białoruś to spotkanie w drugiej kolejce fazy wstępnej mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. W pierwszej serii meczów polscy piłkarze ręczni pokonali w Bratysławie Austriaków 36:31, z kolei Białorusini przegrali z Niemcami 29:33.

W ostatnich pięciu latach biało-czerwoni mierzyli się z Białorusią sześciokrotnie. Trzy razy zwyciężali nasi wschodni sąsiedzi, dwa razy my, a raz padł remis.

Polska - Białoruś: Kiedy i o której godzinie kolejny mecz ME piłkarzy ręcznych?

Do rundy zasadniczej - 20-26 stycznia - awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy.

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują i zmierzą się "na krzyż" po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F). Na 28 stycznia zaplanowano również spotkanie o piąte miejsce. Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia.

Polska - Białoruś w ME w piłce ręcznej 2022: KIEDY MECZ? O KTÓREJ GODZINIE?

Mecz Polska - Białoruś w ME w piłce ręcznej 2022 odbędzie się w niedzielę 16 stycznia o godzinie 20:30 na Zimny Stadion Ondreja Nepelu w Bratysławie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Białoruś na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP