Polki bliskie zwycięstwa z Austrią. Remis w ostatnich sekundach meczu

16.04.2021 19:50

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zremisowała w Wiedniu z Austrią 29:29 (13:13) w pierwszym meczu barażowym eliminacji do mistrzostw świata. We wtorek w Markach pod Warszawą odbędzie się spotkanie rewanżowe.

W pierwszej połowie gra była wyrównana. Austriaczki postawiły się Polkom, które nie mogły odskoczyć rywalką na kilkubramkowe prowadzenie. Przed zmianą stron biało-czerwone prowadziły 13:12, ale w ostatniej sekundzie przeciwniczki zdołały wyrównać.

Początek drugiej połowy ułożył się po myśli Polek, które dzięki skuteczności i dobrej grze w obronie wyszły na prowadzenie 17:14. Po dziesięciu minutach rywalkom udało się doprowadzić do remisu. Ani jeden ani drugi zespół nie zamierzał odpuścić.

Polska - Austria: Remis Polek w barażach, biało-czerwone walczą o MŚ

W ostatniej minucie meczu biało-czerwone na prowadzenie wyprowadziła Nocuń. Do końcowej syreny zostało pół minuty i wtedy trener Austriaczek poprosił o czas. Niestety, na sześć sekund przed końcem bramkę na wagę remisu rzuciła Wess.

Mimo remisu sprawa awansu do mistrzostw świata w Hiszpanii pozostaje otwarta. Rewanżowe starcie Polek z Austriaczkami odbędzie się  we wtorek, 20 kwietnia. Zwycięzca pojedzie na mundial, który zaplanowano w grudniu tego roku.