Polki zmiażdżyły Kamerun. Awans biało-czerwonych do kolejnej fazy MŚ

07.12.2021 19:32
Monika Kobylińska

Polskie piłkarki ręczne pokonały Kamerun 33:19 (16:7) w ostatnim meczu grupy B MŚ piłkarek ręcznych 2021. Było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych, dzięki któremu awansowały do drugiej fazy turnieju.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przed meczem z Kamerunem była pod ścianą. Biało-czerwone musiały wygrać to spotkanie, aby wyjść z grupy i awansować do kolejnej fazy MŚ piłkarek ręcznych 2021. Obie drużyny podchodziły do tego starcia po dwóch porażkach: z Rosją i Serbią.

Początek pojedynku był wyrównany, ale Polki po kilku minutach dzięki rzutom m.in. Kingi Achruk i Sylwii Matuszczyk odskoczyły Kamerunkom, budując bezpieczną przewagę. W ekipie rywalek dobrze spisywała się Ekoh, która wykazywała się wysoką skutecznością. Biało-czerwone świetnie prezentowały się w kontratakach. Polki schodziły na przerwę, prowadząc aż 16:7 po pierwszej połowie.

Polki zdetronizowały Kamerun, biało-czerwone w drugiej fazie MŚ

Po zmianie stron Polki powiększały przewagę, pokazując pełną dominację na boisku. Na parkiecie brylowała Romana Roszak, która w całym spotkaniu zdobyła dziewięć bramek. Tyle samo trafień odnotowała Ekoh, która broniła honoru Kamerunek. Ostatecznie reprezentantki Polski wygrały z Kamerunem 33:19, notując swoją pierwszą wygraną w tegorocznych MŚ.

Polska - Kamerun 33:19 (16:7).

Druga runda MŚ piłkarek ręcznych odbędzie się w dniach 9-13 grudnia w Granollers.