Polki bezradne w meczu z Austrią. Biało-czerwone bez awansu na MŚ

20.04.2021 19:32
Polska - Austria

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała w rewanżowym meczu barażowym z Austrią 26:29 (11:15). Tym samym biało-czerwone nie zdobyły przepustki na mistrzostwa świata, które w grudniu odbędą się w Hiszpanii.

W pierwszej połowie Polki grały zdecydowanie gorzej od Austriaczek. Podopieczne Herberta Mullera w 11. minucie wykorzystały nieudany rzut Zimnej i po trzech szybkich atakach Frey, odskoczyły na trzybramkowe prowadzenie.

Pod koniec drużyna gości prowadziła czterema trafieniami i to ona schodziła w lepszych nastrojach do szatni, prowadząc 15:11.

Po zmianie stron Polki ruszyły do ofensywy i po czterech minutach zdążyły nadrobić trzy z czterech bramek. Wówczas o czas poprosił trener Austriaczek, który chciał zatrzymać szarżę biało-czerwonych. Jednak zawodniczki Arne Senstada grały jak natchnione i dzięki świetnym rzutom Kochaniak i Szarawagi doprowadziły do remisu.

Polska - Austria: Biało-czerwone bezradne w rewanżu, Polki bez awansu do MŚ

Niestety, w kolejnych akcjach Polki straciły skuteczność. Po trafieniu Nosek w słupek, po dwóch rzutach Reichert, Austriaczki znów mogły odetchnąć, grając z przewagą.

W ostatnich dziesięciu minutach widzowie oglądali batalię Nosek-Frey, gdzie obie nie popełniały błędów i ciągnęły swoje zespoły. Pod koniec spotkania Frey nie zwalniała tempa i dzięki jej trafieniom Austria grała z dwubramkową przewagą. W samej końcówce Austriaczki powiększyły prowadzenie i w pełni kontrolowały sytuację do ostatniego gwizdka.

Ostatecznie Polki przegrały z Austrią 26:29 i nie uzyskały awansu do mistrzostw świata w Hiszpanii.