El. ME 2022: Porażka Polaków w meczu na szczycie

09.03.2021 21:40
Kamil Syprzak

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią 29:32 (15:14) w meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2022.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, gdzie Słoweńcy nie odstępowali Polaków. Biało-czerwoni tylko na początku zdołali uzyskać dwubramkową przewagę, ale później gospodarze odrobili straty i grali punkt za punkt. Bardzo dobrze w ofensywie spisywali się Szymon Sićko i Przemysław Krajewski. Z kolei grę rywali napędzał Jure Dolenec. Przed przerwą udany kontratak przeprowadzili Słoweńcy, a za sprawą rzutu Mazeja, to drużyna Ljubomira Vranjesa prowadziła 15:14.

Początek drugiej połowy zaczął się, jak większość pierwszej, gdzie Polacy grali ze Słowenią bramką za bramkę. W kolejnych minutach Słoweńcy wyszli na dwie, a po chwili trzy bramki przewagi. W dodatku na 13 minut przed końcem trzecią karę i jednocześnie czerwoną kartkę zobaczył Piotr Chrapkowski. Po kilku chwilach w identycznej sytuacji znalazł się Blagotinsek, który także obejrzał czerwony kartonik.

El. ME 2022: Porażka Polaków ze Słowenią

Sygnał do ataku dał Damian Daszek, który zanotował dwa udane rzuty z rzędu i biało-czerwoni przegrywali 26:28, a trener Słoweńców zareagował natychmiast i poprosił o czas.

W końcowych minutach w ofensywie skutecznością popisywał się Matej Gaber, podwyższając prowadzenie Słowenii, która ostatecznie pokonała reprezentację Polski 32:29.

W dwóch wcześniejszych spotkaniach biało-czerwoni dwukrotnie pokonali Turcję (29:24, 35:24). Do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany na Węgrzech i Słowacji w styczniu 2022 roku, zakwalifikują się po dwa najlepsze zespołu z każdej grupy eliminacji plus cztery z trzecich pozycji z najlepszym bilansem.