El. ME 2022: Emocjonująca końcówka meczu, porażka Polaków z Holandią

14.03.2021 19:51
Polska - Holandia

Reprezentacja Polski przegrała z Holendrami 26:27 (11:11) w niedzielnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej. Jednocześnie biało-czerwoni spadli na trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsze minuty meczu nie obfitowały w bramki, a oba zespoły mocno stawiały na obronę. Świadczy o tym fakt, że po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Mecz rozgrywał się w bardzo szybkim tempie, a biało-czerwoni często mylili się w ataku pozycyjnym.

Bardzo dobrze w bramce spisywał się Adam Morawski, który błyszczał między słupkami, broniąc w kilku trudnych sytuacjach. Mimo to zawodnikom Patryka Rombla dwukrotnie udawało się wychodzić na jednobramkowe prowadzenie. Finalnie po pierwszej części gry Polacy remisowali z Holendrami 11:11.

Polska - Holandia: Porażka biało-czerwonych w el. ME 2022

Po zmianie stron grali biało-czerwoni dobrze organizowali się w obronie i byli o wiele skuteczniejsi w ofensywie. W ataku brylował Sićko i po pierwszych minutach Polacy zbudowali trzybramkową przewagę (15:12). Niestety, po kilku akcjach do głosu doszła ekipa Oranje, która doprowadziła do remisu. Świetnie w bramce wciąż spisywał się Adam Morawski, który nie pozwalał Holendrom na zdobycie przewagi.

W samej końcówce spotkania był remis 26:26. Jednak w przeciągu sześciu sekund przed końcową syreną Holendrzy rozpracowali polską obronę i rzutem na taśmę Smits dał swojej drużynie zwycięstwo.