Udany start w el. ME 2024. Polacy ograli Włochów, jednak nie bez problemów

13.10.2022 20:38

W pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarzy ręczny 2024 Polacy pokonali Włochów 30:22. Styl biało-czerwonych pozostawiał wiele do życzenia, ale najważniejsze jest zwycięstwo.

Szymon Sićko

Polscy piłkarze ręczni w czwartkowy wieczór przystępowali do rywalizacji z Włochami w eliminacjach do mistrzostw Europy 2024. Biało-czerwoni pokonali w katowickim Spodku swoich rywali 30:22, jednak styl naszych zawodników pozostawał wiele do życzenia.

Brak koncepcji na rozpracowanie Włochów był widoczny w pierwszej połowie. Dobrze obrazował to wynik przed zmianą stron, w której nasi szczypiorniści prowadzili tylko 10:9. Rezultat przed przerwą mógłby być inny, gdyby nie efektowna bramka z drugiej linii Arkadiusza Moryto.

Zwycięstwo Polaków zrodzone w bólach

Obraz gry zmienił się dopiero po tym, jak nasi zawodnicy zdobyli cztery bramki z rzędu w drugiej połowie. Wówczas Włosi zaczęli gubić się w organizacji, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali dynamizując swoje ataki.

Przyzwoita forma Adama Morawskiego oraz ważne trafienia Szymona Sićko pozwoliły odetchnąć polskim kibicom zgromadzonym na trybunach. Pod koniec spotkania w szeregi Polaków ponownie wdarło się roztargnienie, jednak nie wypłynęło to na ostateczny wynik.

Następne spotkanie reprezentacja Polski rozegra już w niedzielę. Naszym przeciwnikiem będzie Łotwa, z którą zagramy na wyjeździe.