Zamknij

"Groźba niedopuszczenia do meczu". Piłkarze ręczni na dodatkowych badaniach

18.01.2022 10:29
Piłkarze ręczni na dodatkowych badaniach
fot. PAP

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych na kilka godzin przed meczem z Niemcami musiała odbyć dodatkową serię testów na koronawirusa. Organizatorzy grozili biało-czerwonym niedopuszczeniem do spotkania!

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych we wtorek zagra z Niemcami, a stawką spotkania będzie 1. miejsce w grupie D mistrzostw Europy. Niestety cały turniej odbywa się w cieniu ogromnej liczby zakażeń koronawirusem. Rywale poinformowali o siedmiu nowych przypadkach, z kolei biało-czerwoni zostali "wyrwani" ze śniadania i musieli poddać się kolejnej serii badań. Jak wynika z komunikatu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, testy były niezapowiedziane.

"Rano nasza reprezentacja dostała wezwanie na nagłe i nieoczekiwane testy pod groźbą niedopuszczenia do dzisiejszego spotkania. Nie wszyscy zawodnicy zdążyli nawet zjeść śniadanie. Trening odwołano. Czekamy znowu na wyniki, które obiecano nam do trzech godzin..." - napisano w komunikacie.

ME piłkarzy ręcznych 2022: Polska - Niemcy NA ŻYWO

Zwycięzca meczu Polska - Niemcy "zabierze" ze sobą dwa punkty do rundy zasadniczej. W grupie 2 rywalami podopiecznych Patryka Rombla będą same potęgi: Rosja, Norwegia, Hiszpania oraz Szwecja. Awans do półfinału wywalczą dwie najlepsze ekipy, natomiast trzecia zagra o 5. miejsce.

Relacja na żywo z meczu Polska - Niemcy w ME piłkarzy ręcznych 2022 na sport.radiozet.pl we wtorek 18 stycznia od godz. 18.

RadioZET.pl