Zamknij

Ognisko koronawirusa u rywali Polaków. Zakażonych aż siedmiu zawodników

14.01.2021 09:45
Thiagus Petrus
fot. Norbert Schmidt/Pixathlon/REPORTER/East News

U łącznie siedmiu piłkarzy ręcznych reprezentacji Brazylii, tegorocznych rywali Polaków na mistrzostwach świata 2021 w Egipcie, wykryto w organizmie obecność koronawirusa. Podczas ostatniej serii testów Covid-19 wykryto u zawodnika Barcelony Thiagusa Petrusa i selekcjonera Brazylijczyków Marcusa Ricardo de Oliveiry.

  • U kolejnych dwóch, a łącznie siedmiu reprezentantów Brazylii w piłce ręcznej wykryto w organizmie obecność koronawirusa
  • Pozytywne wyniki testów na Covid-19 otrzymali tym razem zawodnik Barcelony Thiagus Petrus oraz selekcjoner Marcus Ricardo de Oliveira
  • Brazylijczycy są grupowymi rywalami reprezentacji Polski na mistrzostwach świata 2021 w Egipcie

Brazylijska Konfederacja Piłki Ręcznej poinformowała o dwóch kolejnych członkach reprezentacji, którzy uzyskali pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Wcześniej Covid-19 zainfekowanych zostało pięć innych osób. „Canarinhos” są rywalami Polaków w zbliżających się mistrzostwach świata 2021 w Egipcie.

Badania przeprowadzono w poniedziałek na zgrupowaniu kadry w Rio Maior w Portugalii. Podczas ostatniej serii testów koronawirusa wykryto u zawodnika Barcelony Thiagusa Petrusa i selekcjonera Brazylijczyków Marcusa Ricardo de Oliveiry. Jak poinformowano w komunikacie, obaj zostali odizolowani od zespołu i przechodzą kwarantannę zgodnie z protokołami ustalonymi przez lokalne władze.

Ognisko Covid-19 w reprezentacji Brazylii. Zakażonych siedmiu graczy

O pozostałych przypadkach informowano już 6 stycznia. Wśród pięciu zainfekowanych osób był bramkarz Leonardo Tercariol z BM Benidorm.

Jak zaznaczono, reszta drużyny jest gotowa do środowego wylotu na MŚ do Egiptu.

W grupie B afrykańskiego turnieju Brazylia zagra 15 stycznia z Hiszpanią, 17 stycznia z Tunezją, a 19 stycznia - z Polską.

Wcześniej międzynarodowa federacja (IHF) poinformowała, że z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem z MŚ wycofały się reprezentacje Czech i USA. Zastąpią je, odpowiednio, Macedonia Północna i Szwajcaria.

Macedonia Północna trafi do grupy G ze Szwecją, Egiptem i Chile, natomiast Szwajcarzy w grupie E zmierzą się z Austrią, Norwegią i Francją.

W obsadzie MŚ po raz pierwszy są 32 zespoły narodowe. Polacy zainaugurują zmagania w piątek od spotkania z Tunezją, a później w 1. rundzie spotkają się jeszcze z Hiszpanią i Brazylią.

RadioZET.pl/PAP