Zamknij

Rywale boją się Polaków na ME. Nie chodzi o wyzwanie na boisku

19.01.2022 12:01

Norwegowie, którzy w fazie zasadniczej ME piłkarzy ręcznych 2022 zmierzą się z Polską, mają ogromne obawy przed meczem z biało-czerwonymi. Okazuje się, że rywale drużyny Patryka Rombla panicznie boją się zarażenia koronawirusem od polskich szczypiornistów.

Patryk Rombel i Bartłomiej Bis
fot. PAP

Polacy przegraną z Niemcami zakończyli fazę wstępną na ME piłkarzy ręcznych 2022. Wcześniej biało-czerwoni byli pewni awansu do drugiego etapu turnieju, w który zagrają z Hiszpanią, Szwecją, Rosją i Norwegią. Ta ostatnia drużyna poważnie obawia się Polaków, ale nie chodzi tu o względy sportowe.

Lekarz tamtejszej reprezentacji Thomas Torgaldsen w rozmowie z agencją NTB przyznał, że żaden z norweskich zawodników ani działaczy jak na razie nie miał pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Jego zdaniem dopiero teraz nadchodzi prawdziwe zagrożenie - po meczu Polski z masowo zarażonymi Niemcami i bliskich kontaktach podczas meczu. To spowodowało, że Norwegia, która została zakwaterowana w tym samym hotelu w Bratysławie, obawia się dzielenia stołówki z ekipą biało-czerwonych.

Norwegowie boją się Polaków na ME piłkarzy ręcznych 2022

- Największe wyzwanie dla nas nie będzie więc na boisku, lecz już podczas posiłków, które będziemy mieli w tym samym czasie i miejscu co Polska - powiedział.

Polacy zagrają z Norwegią w czwartek 20 stycznia. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl