Gwiazda norweskiej piłki ręcznej grozi opuszczeniem kadry po skandalu seksualnym

Krzysztof Sobczak
22.01.2018 12:21
Nora Mork
fot. PAP/EPA

Skandal seksualny w norweskiej piłce ręcznej zatacza coraz szersze kręgi. Największa gwiazda tamtejszego handballa Nora Mork oskarżyła kolegów z męskiej reprezentacji o rozpowszechnianie jej intymnych zdjęć i zagroziła opuszczeniem kadry, jeśli federacja nic z tym nie zrobi.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O swoich problemach 26-letnia szczypiornistka poinformowała tuż przed ubiegłorocznymi mistrzostwami świata, wywołując poruszenie wśród opinii publicznej. Hakerzy wykradli jej nagie zdjęcia z telefonu i "puścili w obieg". Zidentyfikowano 15 sprawców, a piłkarka opublikowała ich dane i w procesie sądowym domaga się od każdego z nich 150 tysięcy koron odszkodowania. Choć proceder został dość szybko wykryty, to kłopot nie zniknął - zdjęcia wciąż krążą w sieci i są przekazywane przez kolejne osoby.

Zobacz także

Okazuje się, że w rozpowszechnianie nagich zdjęć Mork mogą być zamieszani jej koledzy z męskiej reprezentacji. Takie oskarżenie przypuściła sama zawodniczka i ponoć jest w stanie udowodnić ich winę. Uczyniła to w momencie, kiedy Norwegowie rywalizują w Chorwacji o mistrzostwo Europy.

Federacja nic nie robi

Po ujawnieniu ataku federacja przesłała piłkarce list z wyrazami wsparcia. Takie "rozwiązanie problemu" jej nie usatysfakcjonowało.

– Byłam w szoku. Nie wiem, czy jeszcze kiedykolwiek zagram w reprezentacji, skoro federacja bardziej dba o interesy zawodników, którzy dopuścili się takiego czynu, niż o mnie – wyznała w rozmowie z norweską gazetą "VG".

Nora Mork jest obok Stine Oftedal największą gwiazdą norweskiej piłki ręcznej. Jest trzykrotną mistrzynią Europy, mistrzynią świata, dwa razy triumfowała w Lidze Mistrzyń, a jej kolekcję uzupełniają liczne nagrody indywidualne. Obecnie występuje w węgierskiej drużynie Gyor ETO KC.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS