Zamknij

Znani piłkarze skazani na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu

Andreas Nicolaides
01.02.2017 22:40

Słynny francuski piłkarz ręczny Nikola Karabatic i jego brat Luka zostali skazani przez sąd apelacyjny w Montpellier na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i po 10 tysięcy euro grzywny. To kara za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich w maju 2012 roku.

Nikola Karabtić
fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nikola i Luka, który byli wśród 16 oskarżonych w procesie, w pierwszej instancji - w lipcu 2015 roku - zostali skazani na grzywny w wysokości odpowiednio 10 i 15 tys. euro.

Prokuratura domagała się wtedy kary trzech miesięcy więzienia w zawieszeniu i wyższej grzywny. Karabaticom zarzucano w procesie obstawienie w zakładach bukmacherskich porażki zespołu Montpellier, w którym wówczas grali. Obecnie są zawodnikami Paris Saint-Germain.

- Najgorsze dla mnie były nie trzy lata procesu, ale to, że zostałem oskarżony o udział w ustawianie wyniku meczu mojego zespołu - powiedział wówczas starszy z braci Nikola, który zaprzeczył oskarżeniom.

Orzeczony w środę przez sąd drugiej instancji wyrok jest surowszy niż wcześniej. Obaj bracia - oprócz grzywny - usłyszeli bowiem wyrok dwóch miesięcy więzienia w zawieszeniu.

W zakończonych w niedzielę we Francji mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych gospodarze zajęli pierwsze miejsce, a Nikola Karabatic został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju. Luka doznał na początku turnieju kontuzji.

RadioZET.pl/PAP/bia/pp/AN