Zamknij

Była reprezentantka Polski prosi o pieniądze na operację. "Sport mnie okaleczył"

20.08.2021 12:54

Dramatyczny apel byłej reprezentantki Polski w piłce ręcznej. 28-letnia Małgorzata Mączka za pośrednictwem portalu zrzutka.pl poprosiła o pieniądze na operację ręki. „Nie mogę umyć zębów prawą ręką, uczesać włosów czy prowadzić auta. Sport mnie okaleczył” – nie ukrywa była reprezentantka Polski.

Była reprezentantka Polski prosi o pieniądze na operację. "Sport mnie okaleczył"
fot. GERARD/REPORTER

Małgorzata Mączka to była zawodniczka Zagłębia Lubin. Kontuzji barku doznała w sierpniu 2020 roku i od tamtej pory nie wróciła już do gry. Z historii, którą zawodniczka opisała na portalu zrzutka.pl dowiadujemy się, że uraz wykluczył ją nie tylko z uprawiania sportu, ale stał się też przeszkodą w wykonywaniu podstawowych czynności.

- Niby nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło, zwykłe pociągnięcie za rękę, co zdarza się codziennie w tym fachu. Jednak tym razem nie tylko ucierpiały mięśnie i ścięgna. Tym razem diagnoza, jaką usłyszałam powaliła mnie z nóg: uszkodzenie splotu ramiennego, czyli innymi słowami uszkodziłam nerwy w stawie ramiennym – opisuje.

Małgorzata Mączka apeluje o pomoc. "Sport mnie okaleczył"

Mączka przeszła operację, która pomogła jej tylko w niewielkim stopniu. W związku z tym zawodniczka Zagłębia musiała zakończyć karierę. - Do dzisiaj nie podnoszę, nie rotuję i nie odwodzę prawej ręki, co uniemożliwia mi wykonywanie codziennych czynności. Nie mogę utrzymać żadnego przedmiotu w dłoni. Obecny stan zdrowia sprawia, że jestem uzależniona od osób trzecich, co dla każdego człowieka jest nie tylko ogromnym problemem, ale także wielkim obciążeniem psychicznym – napisała szczypiornistka i dodała:- Nie mogę umyć zębów prawą ręką, uczesać włosów czy prowadzić auta. Piszę o tym, aby każdy zdawał sobie sprawę, że nie mówię o czymś błahym, ale o fakcie, że sport mnie okaleczył – podkreśla.

Do tej pory za operacje i zabiegi 28-latki płacił jej klub – MKS Zagłębie Lubin. Mączka nie jest już jednak zawodniczką zespołu z Dolnego Śląska. - Koszt obecnej operacji i rehabilitacji muszę pokryć sama, na co po prostu mnie nie stać – wyjaśnia.

Link do zbiórki Małgorzaty Mączki - KLIKNIJ TUTAJ

RadioZET.pl/sport.tvp.pl/zrzutka.pl