Zamknij

Polacy znacznie osłabieni przed meczem z Niemcami. Obrońca opuści spotkanie

18.01.2022 17:28
Maciej Gębala nie zagra w meczu z Niemcami. Duża strata dla Polaków
fot. VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

Maciej Gębala, lider obrony reprezentacji Polski w piłce ręcznej nie znalazł się w składzie kadry na mecz z Niemcami – poinformował TVP Sport.

Maciej Gębala według informacji podanych przez TVP Sport nie zagra w meczu z Niemcami. Obrońca naszej kadry razem z pozostałymi zawodnikami przeszedł we wtorek rano test na obecność w koronawirusa. Dał on wynik pozytywny, ale obrotowy reprezentacji Polski posiada ważny status ozdrowieńca, więc związek zgłosił go już do gry w meczu z Niemcami. "Wszystko wskazuje, że będzie mógł wystąpić w dzisiejszym spotkaniu" - napisano na twitterowym profilu Handball Polska.

Testy na koronawirusa przeprowadzano w bardzo nieprzyjemnej atmosferze. Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych została "wyrwana" ze śniadania i wszyscy jej gracze musieli poddać się kolejnej serii badań. Jak wynika z komunikatu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, testy były niezapowiedziane.

"Rano nasza reprezentacja dostała wezwanie na nagłe i nieoczekiwane testy pod groźbą niedopuszczenia do dzisiejszego spotkania. Nie wszyscy zawodnicy zdążyli nawet zjeść śniadanie. Trening odwołano. Czekamy znowu na wyniki, które obiecano nam do trzech godzin..." - napisano w komunikacie.

Polska - Niemcy. Kiedy i o której godzinie mecz ME?

Mecz Polski z Niemcami w trzeciej, ostatniej kolejce fazy wstępnej ME w piłce ręcznej odbędzie się we wtorek 18 stycznia o godzinie 18:00 na Zimy Stadion Ondreja Nepelu w Bratysławie. Relacja live i wynik online meczu Polska - Niemcy na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP Sport