Zamknij

MŚ piłkarzy ręcznych: Transmisji nie będzie. Turniej tylko w internecie

13.01.2021 08:00
MŚ piłkarzy ręcznych
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EastNews

MŚ piłkarzy ręcznych 2021 - TRANSMISJA. Wszystko wskazuje na to, że mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Egipt 2021 nie będziemy mogli oglądać w polskiej telewizji. Najdłużej walczyła TVP, ale koszta okazały się zbyt duże dla publicznego nadawcy.

  • Transmisje MŚ piłkarzy ręcznych 2021 najpewniej nie będzie dostępna w żadnej polskiej stacji
  • Mecze Polaków będzie można oglądać jedynie w internecie bądź na zagranicznych kanałach, m.in. ZDF
  • Na wykupienie praw nie stać było m.in. dotowanej z budżetu państwa Telewizji Polskiej

MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021 z udziałem reprezentacji Polski odbędą się w dniach 13-31 stycznia. Na dzień przed startem imprezy, a także na trzy dni przed inauguracyjnym meczem biało-czerwonych z Tunezją, wciąż nie uzyskano porozumienia pomiędzy jakąkolwiek polską stacją telewizyjną a firmą Lagardere posiadającą prawa do MŚ. I wygląda na to, że tak już pozostanie, co będzie oznaczało, że turnieju nie będzie można obejrzeć w żadnej polskiej stacji!

Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, do ostatniej chwili o transmisje walczyła Telewizja Polska. Firma Lagardere zażądała 1,5 mln euro za pokazanie całej imprezy bądź 500 tys. euro za prawa do spotkań reprezentacji Polski. Takie warunki okazały się zaporowe dla finansowanej z budżetu państwa, dotowanej kwotą 2 miliardów rocznie Telewizji Polskiej.

MŚ piłkarzy ręcznych 2021: Transmisja: Gdzie oglądać?

Na ten moment nie ma większych szans na kompromis między TVP a Lagardere. Jeśli nic się nie zmieni, MŚ piłkarzy ręcznych 2021 w Egipcie będzie można oglądać jedynie na kanale IHF - Competitions bądź na zagranicznych kanałach, m.in. ARD, ZDF czy beIN Sports.

Reprezentacja Polski zagra w grupie B z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty