Zamknij

MŚ w piłce ręcznej: Kiedy mecze Polaków w 2. rundzie? [TERMINARZ]

20.01.2021 11:00
MŚ w piłce ręcznej TERMINARZ
fot. PAP/EPA

MŚ w piłce ręcznej - TERMINARZ 2. rundy. Kiedy i o której godzinie odbędą się mecze reprezentacji Polski w fazie zasadniczej mistrzostw świata w piłce ręcznej Egipt 2021. Sprawdź, kiedy grają Polacy w 2. rundzie MŚ w piłce ręcznej.

  • Reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce w grupie B i awansowała do fazy zasadniczej MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021
  • Biało-czerwoni pokonali Tunezję i Brazylię, a przegrali z Hiszpanią
  • W drugiej rundzie Polacy zmierzą się kolejno z Urugwajem, Węgrami i Niemcami

MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021 wkraczają w fazę zasadniczą. W rundzie wstępnej reprezentacja Polski pokonała Tunezję 30:28 i rozgromiła Brazylię 33:23, a jedyną porażkę poniosła z mistrzami Europy Hiszpanami (26:27). W rezultacie podopieczni Patryka Rombla awansowali do drugiej rundy z 2. miejsca. Z turnieju odpadła ekipa z Afryki i wyniki z tą ekipą nie będą się liczyły przy tworzeniu tabeli grupy I, w której teraz rywalizować będzie nasza kadra.

Co to oznacza? Biało-czerwoni przystąpią do fazy zasadniczej z dwoma punktami za zwycięstwo z Brazylią. Lepsi są Węgrzy (4) oraz Hiszpanie (3), a tyle samo "oczek", ale zdecydowanie lepszy bilans bramek mają Niemcy. Do ćwierćfinału awansują tylko dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup.

MŚ w piłce ręcznej: kiedy grają Polacy? [DATA, GODZINA, TERMINARZ]

Grupę I utworzą najlepsze zespoły z grup A i B. W grupie A, po wycofaniu się Republiki Zielonego Przylądka w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem, było jasne, że awans wywalczą Niemcy, Węgrzy i Urugwajczycy. Najlepsi w stawce okazali się Madziarzy.

Fazę zasadniczą MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021 Polacy rozpoczną od starcia z Urugwajem (czwartek 21 stycznia, godz. 15:30). Dwa dni później o godz. 18 biało-czerwoni zmierzą się z Węgrami, a w poniedziałek 25 stycznia o 20:30 zagrają z Niemcami. Początkowo podawano inne godziny, ale terminarz uległ zmianie.

Mecz Polaków w fazie zasadniczej MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021 - TERMINARZ

21 stycznia, czwartek
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)

23 stycznia, sobota
Polska - Węgry (godz. 18)

25 stycznia, poniedziałek
Polska - Niemcy (godz. 20:30)

RadioZET.pl/handballegypt2021.com