Zamknij

MŚ w piłce ręcznej 2021: Z kim Polska zagra w kolejnej rundzie?

19.01.2021 22:01
MŚ w piłce ręcznej 2021
fot. PAP/EPA

MŚ w piłce ręcznej 2021 rozpoczęły się od fazy grupowej, kolejna runda to faza zasadnicza. Z kim zagra w niej reprezentacja Polski? Kiedy odbędą się mecze fazy zasadniczej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych i kto, na jakich zasadach awansuje?

  • Reprezentacja Polski awansowała do fazy zasadniczej MŚ w piłce ręcznej Egipt 2021
  • W niej grupa B połączy się z grupą A
  • Biało-czerwoni zagrają z Niemcami, Urugwajem i Węgrami

Reprezentacja Polski na MŚ w piłce ręcznej 2021 trafiła do grupy B z Brazylią, Hiszpanią i Tunezją. Awans do kolejnej rundy wywalczą aż trzy z czterech zespołów. W fazie zasadniczej drużyny z "polskiej" grupy trafią na trzy najlepsze ekipy z grupy A. W niej rywalizują Niemcy, Węgrzy, Urugwajczycy i reprezentanci Republiki Zielonego Przylądka.

A raczej, miały rywalizować, bowiem Republika Zielonego Przylądka wycofała się z turnieju z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem, a jej wszystkie mecze zostały zweryfikowane jako walkower 0:10.

MŚ w piłce ręcznej: Rywale Polaków w drugiej rundzie

W fazie zasadniczej MŚ piłkarzy ręcznych będziemy mieć cztery grupy po sześć zespołów. Trzeba jednak pamiętać, że przechodzą do niej wyniki z fazy grupowej. Polacy "zabiorą ze sobą" np. porażkę w meczu z Hiszpanią. W fazie zasadniczej zagrają więc tylko trzy mecze - z zespołami z grupy A, nie będą ponownie grać z drużynami z grupy B.

Rywale Polaków w kolejnej rundzie: Niemcy, Węgry, Urugwaj

MŚ w piłce ręcznej 2021: TABELA polskiej grupy. Grupa B - WYNIKI

Spośród sześciu drużyn w grupie fazy zasadniczej awans do fazy pucharowej wywalczą tylko dwie ekipy, które później zagrają w ćwierćfinale.

Mecze fazy zasadniczej, w której mogą zagrać Polacy, odbywać się będą w dniach 21-25 stycznia.

MŚ w piłce ręcznej: Polska w 2. rundzie

Reprezentacja Polski we wtorek 19 stycznia pokonała Brazylię i rywalizację w grupie B zakończyła na 2. miejscu z dorobkiem czterech punktów. Do fazy zasadniczej biało-czerwoni zabiorą tylko dwa "oczka", bowiem z turnieju odpadła już Tunezja. Grupę B wygrała Hiszpania (5 pkt).

RadioZET.pl