MŚ piłkarek ręcznych: Polki zdobyły puchar pocieszenia, rekord Kingi Grzyb

11.12.2017 15:34

Polski piłkarki ręczne pokonały Brazylię 29:27 (15:13) i w rozgrywanych w Niemczech mistrzostwach świata zdobyły tzw. Puchar Prezydenta. Oznacza to, że biało-czerwone zakończyły turniej na 17. miejscu.

Kinga Grzyb fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Spotkanie nie miało tak dramatycznego przebiegu jak niedzielne starcie z Angolą. Afrykanki grały ostro, momentami wręcz brutalnie, co doprowadziło do kontuzji obu naszych obrotowych - Joanny Drabik i Joanny Szarawagi. W efekcie trener Krowicki na ostatni mecz w turnieju dowołał Hannę Rycharską.

Brazylijki, mistrzynie świata z 2013 roku, podobnie jak Polki są obecnie w przebudowie i w Niemczech spisały się poniżej oczekiwań. W meczu o 17. miejsce rozpoczęły bardzo nerwowo i niedokładnie. Biało-czerwone punktowały, miały już nawet 6 bramek przewagi, ale w ostatnich 15 minutach roztrwoniły przewagę i doprowadziły do nerwowej końcówki. Ostatecznie Puchar Prezydenta powędrował jednak w ręce Karoliny Kudłacz-gloc i spółki.

Dobre spotkanie rozegrały przede wszystkim Katarzyna Janiszewska i Kinga Byzdra. Warto również odnotować, że Kinga Grzyb została samodzielną rekordzistką w liczbie występów w drużynie narodowej. 35-latka rozegrała 242. mecz i wyprzedziła Bożenę Gniedziuk.

Polska - Brazylia 29:27 (15:13)

RadioZET.pl/KS

Oceń