Piłkarki zaginęły po meczu z Polską. Skarga federacji

10.12.2021 15:35
Polska - Kamerun

Cztery reprezentantki Kamerunu opuściły hotel bez podania przycyzny - podaje AFP. Sprawa została zgłoszona na policję przez narodową federację. Polki rywalizowały z nimi w pierwszej fazie MŚ piłkarek ręcznych.

Kameruńska federacja piłki ręcznej w piątek zgłosiła hiszpańskiej policji zaginięcie czterech zawodniczek reprezentacji. Informację potwierdziła agencja AFP. Nazwiska szczypiornistek nie zostały ujawnione.

- Skarga została złożona wczoraj przez federację Kamerunu - powiedział rzecznik policji w prowincji Walencja.

Hiszpańscy funkcjonariusze przekazali, że sytuacja nie jest niepokojąca. Kamerunki przed opuszczeniem hotelu, zabrały wszystkie swoje rzeczy. Ich zdaniem nic nie wskazuje na to, że chodzi o "wymuszone zaginięcie".

MŚ piłkarek ręcznych: Zaginęły cztery Kamerunki

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych, która bierze udział w MŚ 2021 we wtorek, 7 grudnia rywalizowały z Kamerunkami w pierwszej fazie turnieju. Wówczas górą były biało-czerwone, które zwyciężyły 33:19. Zespół z Afryki zajął ostatnie miejsce w grupie. Polki awansowały do kolejnego etapu z trzeciego miejsca.

Reprezentacja Kamerunu obecnie występuje w Llirii w tzw. turnieju o Puchar Prezydenta, czyli o miejsca 25-32 mistrzostw świata.