Zamknij

MŚ piłkarzy ręcznych: Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski

19.11.2020 20:00
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
fot. Shutterstock

Trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych powołał szeroką, 35-osobową kadrę na mistrzostwa świata 2021 w Egipcie. Ostatecznie na mundial będzie mogło pojechać maksymalnie 20 szczypiornistów.

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce ręcznej Patryk Rombel powołał 35 zawodników do szerokiej kadry na styczniowe mistrzostwa świata w Egipcie. Ostateczny skład będzie mógł zawierać najwyżej 20 nazwisk.

Jak poinformowano na stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), zwyczajowo na tym etapie można było powołać najwyżej 28 piłkarzy ręcznych, jednak z powodu pandemii koronawirusa zwiększono ten limit. Także na turniej finałowy na początku 2021 roku pojedzie o czterech zawodników więcej niż zwykle.

Zobacz także

MŚ 2021 w Egipcie: Szeroka kadra reprezentacji Polski

Mistrzostwa w Egipcie rozpoczną się 13 stycznia. Polska zagra dwa dni później z Tunezją, 17 stycznia z Hiszpanią i 19 stycznia z Brazylią. Finał zaplanowano na 31 stycznia.

- Trafiliśmy do jednej z trzech najmocniejszych grup na mistrzostwach. Zagramy z mistrzem Europy – Hiszpanią, wicemistrzem Afryki – Tunezją, z kolei Brazylia to 10. zespół ostatnich mistrzostw świata. Gra w nim wielu zawodników z najlepszych europejskich klubów, podobnie jest z Hiszpanią. Tunezyjczycy doświadczenie zdobywają przeważnie w lidze francuskiej. Na pewno nie jesteśmy faworytem. Będziemy koncentrować się na każdym kolejnym meczu – zapowiedział Rombel.

- Pierwszoplanowym celem jest znalezienie się w grupowej trójce, która awansuje do dalszej fazy turnieju. Później w dalszym ciągu będziemy nastawieni na wygrywanie każdego kolejnego meczu. Będziemy jednym z najmłodszych zespołów na mistrzostwach. Będziemy koncentrować się na wykonaniu naszych założeń w obronie i w ataku - dodał szkoleniowiec.

Przed turniejem w planach polskiej drużyny narodowej w grudniu są sparingi z Algierią oraz udział w turnieju 4Nations Cup z Rosją, Białorusią i Bahrajnem. Po Nowym Roku czeka ją kolejny towarzyski turniej, w którym wystąpi również Rosja, a także Argentyna i drugi skład Hiszpanii.

Zobacz także

Szeroka kadra reprezentacji Polski na MŚ 2021 w Egipcie:

Szeroka kadra Polski na mistrzostwa świata:

bramkarze:

Mateusz Kornecki, Miłosz Wałach (obaj Łomża Vive Kielce), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Grundfos Tatabanya, Węgry), Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy)

rozgrywający:

Kamil Adamczyk (Torus Wybrzeże Gdańsk), Kacper Adamski, Maciej Pilitowski (obaj Energa MKS Kalisz), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Szymon Działakiewicz, Maciej Zarzycki (obaj Gwardia Opole), Tomasz Gębala, Michał Olejniczak, Szymon Sićko (wszyscy Łomża Vive Kielce), Adrian Kondratiuk (Górnik Zabrze), Maciej Majdziński (Bergischer HC, Niemcy), Arkadiusz Ossowski, Michał Potoczny, Damian Przytuła (wszyscy MMTS Kwidzyn), Przybylski Rafał (Azoty Puławy)

skrzydłowi:

Krystian Bondzior, Jan Czuwara (obaj Górnik Zabrze), Mikołaj Czapliński, Michał Daszek, Przemysław Krajewski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Dawid Fedeńczak (Sandra Spa Pogoń Szczecin), Piotr Jarosiewicz (Azoty Puławy), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)

obrotowi:

Dawid Dawydzik (Azoty Puławy), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy), Jan Klimków (Gwardia Opole), Mateusz Piechowski (Ademar Leon, Hiszpania), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain, Francja), Patryk Walczak (Vardar Skopje, Macedonia Północna).

RadioZET.pl/PAP