Zamknij

Polskie piłkarki ręczne zagrają w ME. Eliminacje anulowane

24.04.2020 16:34
Polskie piłkarki ręczne zagrają w ME
fot. Shutterstock

Reprezentacja Polski zagra w tegorocznych mistrzostwach Europy piłkarek ręcznych, które w grudniu odbędą się w Danii i Norwegii. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odwołała mecze eliminacyjne do finałowego turnieju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polki w 7. grupie eliminacyjnej do tegorocznych mistrzostw Europy rywalizowały z Rumunią, Ukrainą i Wyspami Owczymi. Do tej pory biało-czerwone pokonały u siebie Wyspy Owcze 28:16 i na wyjeździe Ukrainę 27:26. Dwa mecze wygrały także Rumunki. Pozostałe spotkania się nie odbędą, bo EHF anulowała rundę eliminacyjną.

El. MŚ piłkarzy ręcznych odwołane. Polacy nie jadą na turniej

Na mistrzostwa Europy pojadą drużyny zakwalifikowane na podstawie wyników uzyskanych w poprzednim czempionacie Starego Kontynentu, które w 2018 roku odbyły się we Francji. Polski zajęły tam 14. miejsce.

ME piłkarek ręcznych - uczestnicy

Na parkietach Danii i Norwegii wystąpi 16 reprezentacji: Francja, Rosja, Holandia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Czarnogóra, Niemcy, Serbia, Hiszpania, Słowenia, Czechy, Chorwacja, Polska, Dania i Norwegia.

Mistrzostwa Europy 2020 w piłce ręcznej kobiet zaplanowane są na 3-20 grudnia. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wciąż jest niepewna i nie wiadomo, czy ten termin zostanie dotrzymany i czy ewentualny turniej będzie mógł odbyć się z udziałem publiczności.

RadioZET.pl/PAP