ME piłkarek ręcznych: Rosjanki jako pierwsze awansowały do półfinału

Andreas Nicolaides
10.12.2018 22:51
Rosja, piłkarki ręczne
fot. PAP/EPA

Rosjanki jako pierwsze zapewniły sobie awans do półfinału mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, które odbywają się we Francji. Złote medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro rozbiły w Nantes Danię 32:21 w meczu przedostatniej kolejki grupy 1. drugiej fazy turnieju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W drugim poniedziałkowym meczu w Nantes Serbia, która długo utrzymywała trzybramkowe prowadzenie, ostatecznie przegrała z Czarnogórą 27:28.

Rosjanki w wielkim stylu pozbawiły złudzeń Dunki, które na koncie mają m.in. po trzy złote medale olimpijskie (1996, 2000 i 2004 r.) i mistrzostw Europy. Dziewięć bramek dla zwyciężczyń, które do 1/2 finału awansują z pierwszego miejsca, zdobyła Anna Wiachiriewa, a sześć dołożyła Polina Kuzniecowa.

Skandynawki, które na poprzednich ME przed dwoma laty zajęły czwartą pozycję, po tej porażce zajmują ostatnie, szóste miejsce w tabeli.

Polki, które przegrały wszystkie swoje spotkania w rundzie wstępnej w grupie A - z Serbią, Danią i Szwecją, odpadły z turnieju już we wtorek.

W drugiej fazie ME zespoły utworzyły dwie grupy, z uwzględnieniem wyników z pierwszej rundy pomiędzy drużynami, które wywalczyły awans.

Tytułu bronią Norweżki, które do grającej w Nancy grupy 2. drugiej rundy awansowały... z zerowym dorobkiem punktowym.

RadioZET.pl/PAP/AN