Zamknij

Łomża Industria Kielce górą! Udany start w turnieju Super Globe

19.10.2022 12:43

Łomża Industria Kielce udanie rozpoczęła grę w turnieju Super Globe, czyli Klubowych Mistrzostw Świata. Drużyna Tałanta Dujszebajewa pewnie pokonała Al-Kuwait 47:26.

Łomża Industria Kielce
fot. IMAGO/Marco Wolf/Imago Sport and News/East News

Dla kieleckiego zespołu to dopiero drugi w historii udział w turnieju o klubowe mistrzostwo świata. Poprzednio grał w nim w 2016 roku i zajął trzecie miejsce. Tegoroczną edycję Super Globe zespół Łomża Industria Kielce rozpoczął w najlepszy możliwy sposób - od zwycięstwa od Al-Kuwait 47:26. Mistrzowie Polski rywalizują w grupie C, w której znajduje się jeszcze jeden zespół - Taubate. To właśnie on będzie kolejnym rywalem kielczan.

Super Globe, czyli Klubowe Mistrzostwa Świata

Turniej Super Globe rozpoczął się we wtorek. Na inaugurację imprezy Magdeburg pokonał Sydney Uni 41:23, Al Ahly pokonało Mudhar 36:30, rywalizujące w "polskiej" grupie Handebol Taubate ograł Al-Kuwait 32:28, a Barcelona rozbiła Club Ministros 50:18.

Awans z każdej grupy wywalczą tylko najlepsze drużyny, które potem zagrają w półfinałach. Tym samym o tym, kto zagra w najlepszej czwórce z grupy C, zdecyduje bezpośrednie starcie Łomża Industria Kielce z brazylijskim Taubate. To spotkanie odbędzie się już w czwartek.

RadioZET.pl