Legendarni zawodnicy chcą ratować polską piłkę ręczną. Ambitne plany

Maciej Walasek
17.12.2018 21:27
polscy piłkarze ręczni
fot. Wojtek Zydroń/Facebook

Sławomir Szmal, Bartosz Jurecki i Grzegorz Tkaczyk i inni piłkarze ręczni stworzyli grupę Handball Legends. Legendarni zawodnicy chcą dokonać kilku istotnych zmian, aby polska piłka ręczna wyszła z kryzysu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Grupa obejmuje najlepszych piłkarzy i piłkarki ręczne ostatnich 15 lat. Wśród nich są takie nazwiska jak: Karolina Siódmiak, Adam Wiśniewski, Małgorzata Gapska czy wspomniani Grzegorz Tkaczyk, Sławomir Szmal czy Bartosz Jurecki. Chociaż konkretnych planów nie zdradzono, Tkaczyk przyznał, że akcja powstała po to, aby zaczęto liczyć się z opinią szczypiornistów.

Zobacz także

– Chcemy odgrywać większe znaczenie, jeśli chodzi o polską piłkę ręczną. Chcemy mieć wpływ na to, co dzieje się w naszym szczypiorniaku; chcemy, by nasz głos, który dotychczas nie był w ogóle słuchany, w końcu zaczął być brany pod uwagę. Ale o szczegółach będą mógł mówić dopiero za kilka tygodni - powiedział Tkaczyk.

Oprócz dobrego imienia polskiej piłki ręcznej, zawodnicy nie chcą zapomnieć o działaniach charytatywnych. Organizacja meczów z byłymi graczami ma pokazać, że „stara gwardia” doskonale pamięta, jak grać w piłkę ręczną, a cały dochód z biletów ma być przekazywany na wybrany cel charytatywny.

- Naszym planem jest granie w naszą ukochaną dyscyplinę i pokazywanie ludziom, że ta ekipa sprzed lat potrafi się zebrać, trzymać razem i zrobić coś dobrego dla potrzebujących, ale także dla piłki ręcznej.

RadioZEt.pl/sport.tvp.pl/MW