Zamknij

Legendarny piłkarz ręczny zakończył karierę w wieku 40 lat

29.04.2020 17:09
Gudjon Valur Sigurdsson
fot. Shutterstock

Gudjon Valur Sigurdsson zakończył karierę. Legendarny piłkarz ręczny zdecydował się odwiesić buty na kołek dopiero w wieku 40 lat. - Nadszedł ten etap w mojej karierze, do którego wszyscy sportowcy prędzej czy później dochodzą - powiedział były już gracz Paris Saint-Germain.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Słynny islandzki piłkarz ręczny Gudjon Valur Sigurdsson w wieku 40 lat zakończył karierę. Lewoskrzydłowy, który ma na koncie olimpijskie srebro z Pekinu i brąz mistrzostw Europy z 2010 roku, w ostatnim sezonie bronił barw francuskiego klubu Paris Saint-Germain.

Legendarny piłkarz ręczny Gudjon Valur Sigurdsson zakończył karierę

Sigurdsson decyzję ogłosił na Instagramie. Sezon klubowy został zakończony przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa.

- Nadszedł ten etap w mojej karierze, do którego wszyscy sportowcy prędzej czy później dochodzą. Po 25 latach w seniorskiej rywalizacji i 21 latach w reprezentacji postanowiłem zakończyć i przejść na sportową emeryturę - napisał doświadczony szczypiornista.

Podziękował wszystkim osobom, z którymi współpracował oraz swojej rodzinie.

- Piłka ręczna otworzyła przede mną świat w sposób, jaki niewielu miało przywilej doświadczyć. Pozostały wspomnienia - słodkie i gorzkie oraz ludzie, których spotkałem na swojej drodze - podsumował.

Sigurdsson w drużynie narodowej wystąpił w 365 meczach i zdobył rekordowe 1879 bramek. W przeszłości występował w kilku czołowych klubach, m.in. Gummersbach, Rhein-Neckar Loewen, THW Kiel i Barcelonie. Z tym ostatnim w 2015 roku triumfował w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl/PAP