Zamknij

Koronawirus w reprezentacji Polski. Pięciu piłkarzy zakażonych

12.01.2022 23:19
Piotr Chrapkowski
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Pięciu piłkarzy ręcznych reprezentacji Polski po przylocie do Bratysławy na mistrzostwa Europy miało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 - poinformowała krajowa federacja. Przed podróżą z tego samego powodu z kadry wypadli Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik.

Tu po przylocie wśród 18 polskich zawodników zakażenie potwierdzono u: bramkarza Adama Morawskiego oraz Piotra Chrapkowskiego, Jana Czuwary, Kacpra Adamskiego i Damiana Przytuły.

- Zawodnicy czują się dobrze i przechodzą zakażenie bezobjawowo. Zgodnie z procedurą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zostali poddani izolacji. Jednocześnie informujemy, że w godzinach wieczornych pozostali zawodnicy, którzy otrzymali wynik negatywny, przeszli kolejne testy (antygenowe), które wskazały wynik negatywny - zaznaczono w komunikacie ZPRP.

Jak dodano, kolejne badania planowane są na czwartek rano.

W związku z przynajmniej chwilowym wypadnięciem ze składu wspomnianej grupy trener Patryk Rombel podjął decyzję o dodatkowym powołaniu pięciu zawodników z listy rezerwowej. Są nimi: Melwin Beckman, Mikołaj Czapliński, Krzysztof Komarzewski, Maciej Zarzycki i bramkarz Mateusz Zembrzycki.

Gospodarzami rozpoczynających się w czwartek mistrzostw Europy są Węgry i Słowacja, a impreza potrwa do 30 stycznia. Polska w pierwszej rundzie zagra w grupie D z Niemcami, Austrią i Białorusią.

Biało-czerwoni zainaugurują udział w turnieju od meczu z Austriakami 14 stycznia w Bratysławie.

RadioZET.pl/PAP/AN