Nie żyje były reprezentant Niemiec. Walczył z rakiem mózgu

09.10.2019 17:16
Jens Tiedtke
fot. Twitter

Nie żyje Jens Tiedtke. Były reprezentant Niemiec w piłce ręcznej zmarł na skutek przewlekłej choroby. Wcześniej walczył z nowotworem mózgu. Jego śmierć nastąpiła dzień przed 40. urodzinami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Śmierć Jensa Tiedtke nastąpiła wskutek jego walki z przewlekłą chorobą. W październiku 2006 roku lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór mózgu, który w listopadzie z powodzeniem usunięto. Niemiecki piłkarz ręczny wrócił do gry już w kwietniu 2007 roku, jednak z powodu choroby nie udało mu się wystąpić na mistrzostwach świata, w których Niemcy zdobyli złoty medal.

Jens Tiedtke nie żyje. Były reprezentant Niemiec walczył z rakiem mózgu

Nie wiadomo, jaki wpływ na śmierć byłego reprezentanta swojego kraju miała wcześniejsza batalia z rakiem. Wiadomo jedynie, że choroba nie odpuszczała Tiedtkemu aż do ostatnich chwil jego życia. Niemiec zmarł dzień przed swoimi 40. urodzinami.

Jens Tiedtke rozegrał w sumie 64 mecze dla reprezentacji Niemiec, w których udało mu się zdobyć 92 gole. Brał udział w mistrzostwach świata w 2005 i 2009 roku. W kadrze zadebiutował w 1999 roku w meczu przeciwko Polsce.

W klubach Bundesligi wystąpił 443 razy. Rzucił w nich 1314 bramek. Zawodową karierę zakończył w 2016 roku. Grał na pozycji obrotowego.

RadioZET.pl/handballnews.pl