Jekaterina Koroliewa: Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

Maciej Walasek
11.07.2019 14:40
Jekaterina Koroliewa - wyniki sekcji zwłok
fot. Rosyjska Federacja Piłki Ręcznej

Prokurator Małgorzata Hrybek ujawniła, że przyczyną śmierci Jekateriny Koroliewej było utonięcie. W rozmowie z portalem Sportowe Fakty poinformowała, że na tę chwilę nie ma podejrzanych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jekaterina Koroliewa zmarła w nocy z niedzieli na poniedziałek w Starych Jabłonkach. Jak podała gazetaostrodzka.pl, rosyjska piłkarka ręczna wskoczyła z pomostu do wody i utonęła. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, kobieta zmarła. Małgorzata Hrybek w wywiadzie dla Sportowych Faktów ujawniła wyniki z przeprowadzonej sekcji zwłok.

- Wstępnie biegły po przeprowadzeniu sekcji zwłok stwierdził, że przyczyną śmierci było utonięcie - powiedziała prokurator.

Jednocześnie Hrybek zdradziła, że prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W międzyczasie rosyjski serwis lenta.ru rzuca nowe światło na tragiczne zdarzenie. Zdaniem portalu podejrzanym może być chłopak Koroliewej, który miał ratować piłkarkę i przypłynąć z jej ciałem na brzeg.

- Na obecnym etapie nie mamy podejrzanych. Nie przesłuchiwaliśmy osób w charakterze podejrzanych, tylko jako świadków - dodała Hrybek.

Tragedia nad jeziorem Szeląg Mały

Ekaterina Koroliewa była reprezentantką Rosji w plażowej piłce ręcznej. W Starych Jabłonkach przebywała wraz z kadrą na mistrzostwach Europy, które zakończyły się 7 lipca.

Rosja zajęła w turnieju 9. miejsce. Wygrały Dunki, które w finale pokonały Węgierki.  

RadioZET.pl/sportowefakty.pl, lenta.ru/MW