Zamknij

IHF nie chce pomocy MKOl-u. Prosi o przekazanie pieniędzy bardziej potrzebującym

28.04.2020 18:04
IHF nie chce pomocy MKOl
fot. Twitter/IHF

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej odrzuciła ofertę pomocy finansowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, twierdząc, że jest w dobrej sytuacji ekonomicznej. Poprosiła o przekazanie tych funduszy federacjom sportowym bardziej potrzebującym w dobie pandemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z powodu koronawirusa od kilku tygodni nie odbywają się niemal żadnej zawody sportowe, z nielicznymi wyjątkami, jak Białoruś czy Nikaragua. Igrzyska olimpijskie w Tokio zostały przesunięte na lato 2021 roku, zaś przekładane lub całkowicie odwoływane są inne wielkie imprezy w lekkiej atletyce, kolarstwie, piłce nożnej itd.

IHF nie chce pieniędzy z MKOl-u

Straty ponoszą m.in. sportowcy, trenerzy, kluby, krajowe związki sportowe, a także międzynarodowe federacje poszczególnych dyscyplin. Tymczasem światowa federacja piłki ręcznej (IHF) odpowiedziała MKOl-owi, że jest w stanie finansowo wytrzymać kryzys spowodowany koronawirusem.

El. MŚ piłkarzy ręcznych odwołane. Polacy nie jadą na turniej

„W odpowiedzi skierowanej do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego poprosiliśmy o przeznaczenie wspomnianej pomocy finansowej federacjom, które są głęboko dotknięte skutkami pandemii i przełożeniem igrzysk olimpijskich” – poinformowały władze IHF, zaznaczając, że światowy szczypiorniak osiągnął zysk w wysokości 6,8 mln franków szwajcarskich (7 mln dolarów) w 2018 roku.

RadioZET.pl/PAP